Kontuzja reprezentanta Polski oraz deklasacja w Turynie: Co działo się w 36. kolejce Serie A?

Serie A

Dnia 12 maja 2021 roku 36. kolejkę Serie A rozpoczęliśmy od spotkania z udziałem Cagliari oraz Fiorentiny.

W drużynie gości od pierwszej minuty pojawił się Bartek Drągowski, ale młody bramkarz został zmieniony w 46. minucie przez Terracciano. Powodem takiej decyzji był drobny uraz reprezentanta Polski.

Cagliari 0:0 Fiorentina

Bezbarwny pojedynek, który stał pod wyraźne dyktando drużyny gospodarzy. W ciągu 90. minut obie drużyny oddały 1 celny strzał, który bez większego problemu został obroniony przez rezerwowego golkipera. Bezbramkowy remis sprawił, że Cagliari z dorobkiem 36. punktów zajmuje 15. miejsce, a ich rywale z dorobkiem 39. punktów znajdują się dwa oczka wyżej.

Atalanta 2:0 Benevento

Bramki – Muriel w 22. minucie oraz Pasalić w 67. minucie.

W drużynie gości wystąpił doświadczony reprezentant Polski, Kamil Glik, ale nie miał on większego wpływu na ostateczny rezultat rywalizacji. Polak popełnił kilka prostych błędów, ale mimo wszystko był jedną z wyróżniających się postaci w drużynie zajmującej 18. miejsce.
3 punkty sprawiły, że Atalanta z dorobkiem 75. punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A wyprzedzając AC Milan, Napoli oraz Juventus. Między wspomnianymi drużynami jest różnica zaledwie trzech punktów.
Atalanta od samego początku starała się narzucić swoje tempo i już po 22. minutach do bramki gości trafił niezawodny Muriel. Benevento po utracie bramki starało się zaostrzyć grę, przez co sędzia zmuszony był do pokazania kilku żółtych kartek. W 67. minucie wynik spotkania ustalił Pasalić, który na boisku pojawił się osiem minut wcześniej.

Bologna 0:2 Genoa

Bramki – Zappacosta w 13. minucie oraz Scamacca w 61. minucie.

Końcowy rezultat może sugerować iż było to jednostronne widowisko. Nic mylnego, gdyż drużyna gospodarzy stworzyła sobie więcej okazji do zdobycia bramek, ale zarówno Palacio, jak i Soriano nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Perina, który stał w bramce Genoi. W 13. minucie do bramki gospodarzy trafił Zappacosta. Wynik spotkania ustalił Scamacca, który w 61. minucie wykorzystał rzut karny. Genoa dzięki wygranej z dorobkiem 39. punktów zajmuje 14 miejsce w tabeli Serie A, natomiast ich rywale z dorobkiem 40. punktów znajdują się na 11. miejscu.

Inter 3:1 Roma

Bramki – Brozovic w 11. minucie, Vecino w 20. minucie, Mkhitaryan w 31. minucie oraz Lukaku w 90. minucie.

Dla gospodarzy było to kolejne spotkanie o przysłowiową pietruszkę, ponieważ już jakiś czas temu zapewnili sobie mistrzostwo Serie A. Ciekawe spotkanie, w którym goście stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie bramki, jednak nie potrafili ich wykorzystać tak skutecznie, jak Inter. W 11. minucie do bramki gości trafił Brozović. Siedem minut później po asyście Lukaku na 2:0 podwyższył Vecino. W 31. minucie piłkarze Romy zdobyli bramkę kontaktową, ale wszelkie wątpliwości rozwiał Lukaku. Po 90. minutach piłkarze Interu cieszyli się z kolejnych zdobytych punktów. Piłkarze z Rzymu toczą zacięty bój z Sassuolo o miejsce gwarantujące występ w przyszłorocznej edycji Europa Conference League.

Lazio 1:0 Parma

Bramki – Immobile w 95. minucie

Przed spotkaniem zarówno Lazio, jak i Parma byli świadomi tego, że grają o nic, ale mimo tego od pierwszej minuty starali się zaoferować fanom coś ciekawego do obejrzenia. Po wielu zaciętych wymianach, ciosach, brutalnej gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Immobile. Reprezentant Włoch 20 bramkę w trwającym sezonie Serie A zdobył w 95.minucie.

Sampdoria 2:2 Spezia

Bramki – Pobega w 15 i 73 minucie, Verre w 32. minucie oraz Keita w 80. minucie.

W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty na boisku pojawił się Bartosz Bereszyński, który od wielu lat jest ważnym punktem w defensywie Sampy. Mimo rywalizacji drużyn, które zajmują odmienne pozycje w tabeli Serie A fani mogli oglądać zacięte spotkanie obfitujące w bramki. W 15. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Pobega. Do remisu doprowadził Verre w 32. minucie. W drugiej połowie Pobega zdobył drugą bramkę, ale to nie pozwoliło Spezi na odniesienie cennych trzech punktów, gdyż w 80. minucie wyrównał Keita. Podział punktów sprawił, iż Spezia z dorobkiem 35 oczek zajmuje 17 miejsce mając przewagę czterech punktów nad Benevento.

Sassuolo 1:3 Juventus

Bramki – Rabiot w 28. minucie, Ronaldo w 45. minucie, Raspadori w 59. minucie oraz Dybala w 66. minucie.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków drużyny gospodarzy, która w 16. minucie stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia, ale rzutu karnego nie wykorzystał Berardi. W bramce gości stanął Buffon. Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Najlepszym dowodem tego jest bramka zdobyta przez Rabiota w 28. minucie oraz Ronaldo w 45. minucie. Druga połowa również prowadzona była przez gospodarzy, którzy w 59. minucie zdobyli bramkę kontaktową, jak się okazało jedyną. W 66. minucie bramkarza Sassuolo pokonał Dybala ustalając wynik spotkania.

Torino 0:7 AC Milan

Bramki – Hernandez w 19 i 62. minucie, Kessie w 26. minucie, Diaz w 50. minucie oraz Rebić w 67, 72 i 79. minucie.

Deklasacja. Inaczej nie można opisać tego, co wydarzyło się w tym spotkaniu. W drużynie gości wystąpił Karol Linetty, który otrzymał żółtą kartkę oraz został zmieniony w 56. minucie przez Rincona. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Hernandez w 19. minucie. Wynik spotkania podwyższyli odpowiednio Kessie w 26. minucie, Diaz w 50. minucie, Hernandez po raz drugi w 62. minucie oraz Rebic, który popisał się hat-trickiem. Drużyna Torino z dorobkiem 35. punktów zajmuje 16 miejsce w Serie A, a ich rywale z dorobkiem 75. punktów znajdują się na trzeciej pozycji wciąż z szansami na wicemistrzostwo.