Kontuzja Coutinho uratuje Barcelonę przed dodatkowymi kosztami

Philippe Coutinho

fcbarcelona.com

Kontuzja Philippe Coutinho z jednej strony jest problemem kadrowym dla Barcelony, a z drugiej – daje jej chwilowy oddech finansowy.

Barcelona przebiła swój klubowy rekord transferowy, aby zabezpieczyć podpisanie Philippe Coutinho z Liverpoolu w styczniu 2018 roku. Jak się okazało potem – ruch nie poszedł zgodnie z planem. Brazylijski rozgrywający z trudem ugruntował swoją pozycję na Camp Nou, a wiadomości z Barcelony dają do zrozumienia, że teraz prawdopodobnie opuści resztę sezonu z powodu konieczności przeprowadzenia  operacji kolana. To nie pierwszy problem zdrowotny Coutinho, co zaczyna powoli lekko irytować kibiców “Blaugranu”.

Z drugiej strony – dla klubu będącego w trudnej sytuacji finansowej to dobra wiadomość. Barcelona na razie uniknie wypłaty dodatkowych 29 mln euro Liverpoolowi. W 2018 roku uwzględniono, że “The Reds” otrzymają dodatkowe pieniądze po rozegraniu 100 meczów przez Coutinho w barwach Katalończyków. Na razie zatrzymał się na 90 spotkaniach. Co więcej – Brazylijczyk może znaleźć się na liście zawodników do sprzedaży w letnim okienku transferowym.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *