Zwolnień w Lechu Poznań ciąg dalszy. Z klubem żegna, się również asystent

Lech Poznań

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dziś rano zarząd Lecha Poznań podjął decyzję o rozstaniu z pierwszym trenerem zespołu Dariuszem Żurawiem. To jednak nie koniec zwolnień, pożegnano również Łukasza Becellę. W klubie pełnił funkcję asystenta i analityka pierwszego zespołu.

Wyniki drużyny z Poznania od dawna pozostawiały wiele do życzenia. Zwolnienie trenera było nie uniknione. Po dobrym początku sezonu i grze w fazie grupowej w Lidze Europy, zespól wpadł w kryzys, z którego trenerowi nie udało się wyciągnąć drużyny. Czarę goryczy przelała ostatnia porażka z Cracovią 2-1 w Krakowie. Często bywa tak, że wraz z trenerem z drużyny odchodzą jego asystenci. W tym przypadku nie było inaczej. Z klubem pożegnał się również Łukasz Becella.

42-latek dołączył do Lecha Poznań w czerwcu 2019 roku. Wcześniej trenerskie doświadczenie zbierał w takich klubach jak Śląsk Wrocław, w którym był trenerem drugiej drużyny oraz asystenta pierwszego szkoleniowca. W .2016 roku w Pogoni Szczecin był odpowiedzialny za skauting. Przed rozpoczęciem pracy w Lechu był zatrudniony w Odrze Opole jako asystent Mariusza Rumaka.

Na tą chwile nie ogłoszono następcy dotychczasowego szkoleniowca. Bardzo głośno mówi się o dawnym trenerze Kolejorza Macieju Skorży, który jako ostatni świętował z Lechem zdobycie tytułu Mistrza Polski. Treningi zespołu na tą chwilę prowadzić będą asystenci Janusz Góra i Dariusz Dudka.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *