NA GORĄCO

Koniec przygotowań – czas na ostateczny sprawdzian

9 lutego 2018, 10:00 | Foto: Łukasz Przybył (Piłkarski Świat) | Autor: Bartłomiej Wrzesiński
Koniec przygotowań – czas na ostateczny sprawdzian
Ekstraklasa
0

Po długiej, zimowej przerwie, już dzisiaj wracają rozgrywki Ekstraklasy. Zimowy okres przygotowawczy przebiegał pod znakiem zgrupowań, sparingów oraz poszukiwania i testowania potencjalnych wzmocnień.

Wszystkie kluby w tegorocznym zimowym okresie przygotowawczym zdecydowały się na zagraniczne zgrupowanie. Zdecydowana większość klubów preferowała tureckie słońce. Mniej popularnymi kierunkami, lecz ochoczo wybieranymi przez zespoły Ekstraklasy były Cypr czy Hiszpania. Z tego grona wyróżnia się Legia Warszawa, która prócz zgrupowania w hiszpańskim Benidormie, skusili się na wojaże po Stanach Zjednoczonych.

Najbardziej pracowity okres przygotowawczy miały Arka Gdynia, Cracovia oraz Zagłębie Lubin, które rozegrały po osiem meczów sparingowych. Zespoły Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław i Wisły Kraków zagrały tylko cztery sparingi. Nieformalnym klubem strzelców zimowego okresu przygotowawczego uznać można Krzysztofa Piątka z Cracovii, który strzelił siedem goli.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą meczów sparingowych zespołów Ekstraklasy w zimowym okresie przygotowawczym:


Arka Gdynia

13.01: Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:2 (1:1)

Tomislav Božić 28 – Patryk Kun 2, Frederik Helstrup 88

17.01: Bytovia Bytów – Arka Gdynia 2:3 (1:3)

Orlande Kpassa 10, Jakub Wilk 53 – Marcus Vinícius 15 (karny), Patryk Kun 32, 45

22.01: Arka Gdynia – FC Botoșani (Rumunia) 2:0 (1:0)

Enrique Esqueda 30, Mateusz Szwoch 69 (karny)

24.01: Arka Gdynia – Worskla Połtawa (Ukraina) 1:2 (0:1)

Patryk Kun 79 – Władysław Kułacz 9, Denys Wasin 54

28.01: Arka Gdynia – FK Sileks Kratovo (Macedonia) 1:1 (0:0)

Enrique Esqueda 62 – Gligor Gligorov 79 (karny)

28.01: Arka Gdynia – Zoria Ługańsk (Ukraina) 2:2 (2:1)

Michał Żebrakowski 2, 15 – Maksym Łuniow 30, Željko Ljubenović 57

02.02: Arka Gdynia – Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

Enrique Esqueda 17, Damian Zbozień 58 (karny) – Damian Kowalczyk 76

03.02: Wisła Płock – Arka Gdynia 2:2 (0:1)

José Kanté 52, Kamil Biliński 90 (karny) – Patryk Kun 27, Mateusz Szwoch 64 (karny)

Bilans: 8 spotkań: 4 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka

Strzelcy: Patryk Kun (pięć), Enrique Esqueda (trzy), Michał Żebrakowski (dwie), Mateusz Szwoch (dwie), Frederik Helstrup, Marcus Vinícius, Damian Zbozień.


Bruk-Bet Termalica Nieciecza

13.01. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)

Przemysław Szarek 40 – Konrad Wrzesiński 33, Michał Kieca 90

20.01. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Astra Giurgiu (Rumunia) 0:0

24.01. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Dinamo Bukareszt (Rumunia) 0:1 (0:1)

Diogo Salomão 42 (karny)

27.01. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Łokomotiw Moskwa (juniorzy – Rosja) 10:0 (4:0)

Samuel Štefánik 4, 10, Bartosz Śpiączka 6, 19, 38, 40, bramka samobójcza 28, Dávid Guba 51, 87, Gabriel Iancu 72

03.02: Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (2:0)

Carlitos 9, Rafał Boguski 13

Bilans: 5 spotkań: 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki

Strzelcy: Bartosz Śpiączka (cztery), Samuel Štefánik (dwie), Dávid Guba (dwie), Przemysław Szarek, Gabriel Iancu


Cracovia

13.01. Cracovia – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Michal Sipľak 68, Antonini Čulina 83

17.01. Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 2:2 (1:2)

Adam Wilk 38 (samobójcza), Patryk Mularczyk 52 – Krzysztof Piątek 3, Miroslav Čovilo 41

20.01. Stal Mielec – Cracovia 1:3 (1:2)

Michał Janota 8 – Krzysztof Piątek 29, 36, 89

20.01. Siarka Tarnobrzeg – Cracovia 2:1 (1:1)

Kamil Radulj 33, Piotr Poński 52 – Mateusz Wdowiak 22

24.01. Cracovia – FK Akademija Pandev (Macedonia) 4:1 (1:1)

Krzysztof Piątek 31, Sebastian Strózik 47, 68, Antonini Čulina 85 – Zoran Baldovaliev 17

27.01. Cracovia – Krylja Sowietow Samara (Rosja) 2:0 (1:0)

Krzysztof Piątek 41, Nicolai Brock-Madsen 58

31.01. Cracovia – FK Mladost (Serbia) 1:1 (0:0)

Sebastian Strózik 51 – Miloš Trifunović 67

03.02. Cracovia – FK Spartak Subotica (Serbia) 3:2 (2:0)

Mateusz Wdowiak 21, Krzysztof Piątek 43, Sergei Zenjov 48 – Mile Savković 72, ? 85

Bilans: 8 spotkań: 5 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka

Strzelcy: Krzysztof Piątek (siedem), Sebastian Strózik (trzy), Antonini Čulina (dwie), Mateusz Wdowik (dwie), Michal Sipľak, Miroslav Čovilo, Nicolai Brock-Madsen, Sergei Zenjov


Górnik Zabrze

13.01. MFK Karviná (Czechy) – Górnik Zabrze 2:2 (2:2)

Jan Šisler 9, Lukáš Budínský 39 – Igor Angulo 12, 42

20.01 Spartak Moskwa (juniorzy – Rosja) – Górnik Zabrze 2:6 (0:3)

Dmitrij Markitiesow 70, Ilja Mazurow 72 – Marcin Urynowicz 3 (karny), 22 (karny), 25, 48, Maciej Firlej 41, Erik Grendel 62

20.01. Górnik Zabrze – FK Austria Wiedeń (Austria) 1:1 (0:0)

Dani Suárez 58 – David de Paula 77

24.01. Górnik Zabrze – Kazanka Moskwa (Rosja) 4:2 (3:1)

Łukasz Wolsztyński 5, 27, Marcin Urynowicz 8, Adrian Gryszkiewicz 47 – Dmitrij Rybczinskij 35, Aleksandr Dołgow 83

27.01. Górnik Zabrze – Partizan Belgrad (Serbia) 0:0

28.01. Górnik Zabrze – FK Teplice (Czechy) 0:3 (0:1)

Jan Krob 16 (karny), Meik Karwot 55 (samobójczy), Marek Červenka 84

03.02 Górnik Zabrze – MFK Zemplín Michalovce (Słowacja) 5:0 (3:0)

Szymon Żurkowski 3, Igor Angulo 10, 43, Marcin Urynowicz 50, Łukasz Wolsztyński 54 (karny)

Bilans: 7 spotkań: 3 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka

Strzelcy: Marcin Urynowicz (sześć), Igor Angulo (cztery), Łukasz Wolsztyński (trzy), Maciej Firlej, Erik Grendel, Dani Suárez, Adrian Gryszkiewicz, Szymon Żurkowski


Jagiellonia Białystok

20.01. Jagiellonia Białystok – Worskła Połtawa (Ukraina) 1:2 (1:1)

Cillian Sheridan 40 – Wjaczesław Szarpar 30, Wołodymyr Odariuk 62

25.01. Jagiellonia Białystok – Viitorul Constanța (Rumunia) 0:2 (0:1)

Alexandru Cicâldău 5, Ianis Hagi 62

28.01. Jagiellonia Białystok – Kəpəz Gəncə (Azerbejdżan) 8:1 (7:0)

Guilherme 9, Karol Świderski 12, 29, Przemysław Frankowski 23, 33, 40, Dejan Lazarević 37, Marek Wasiluk 77 – Cillian Sheridan 90 (samobójcza)

31.01. Jagiellonia Białystok – FK Mariupol (Ukraina) 1:1 (0:1)

Bartosz Kwiecień 67 – Serhij Bołbat 14

01.02. Jagiellonia Białystok – Karpaty Lwów (Ukraina) 2:1 (1:0)

Guti 18, Łukasz Sekulski 86 – Ambrosij Czaczua 58

Bilans: 5 spotkań: 2 wygrane, 1 remis, 2 porażki

Strzelcy: Przemysław Frankowski (trzy), Karol Świderski (dwie), Cillian Sheridan, Guilherme, Dejan Lazarević, Marek Wasiluk, Bartosz Kwiecień, Guti, Łukasz Sekulski


Korona Kielce

16.01. Korona Kielce – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Rumunia) 0:0

19.01. Korona Kielce – Politehnica Iași (Rumunia) 3:2 (1:2)

Sanel Kapidžić 36, Bartosz Rymaniak 57, Jacek Kiełb 59 – Luwagga Kizito 2, 21

21.01. Korona Kielce – Olimpik Donieck (Ukraina) 0:0

24.01. Korona Kielce – Amkar Perm (Rosja) 0:3 (0:0)

Stanisław Prokofjew 55, 80, Felicio Brown Forbes 63

03.02. Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Elhadji Pape Diaw 24

Bilans: 5 spotkań: 2 wygrane, 2 remisy, 1 porażka

Strzelcy: Sanel Kapidžić, Bartosz Rymaniak, Jacek Kiełb, Elhadji Pape Diaw


Lech Poznań

14.01. Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 4:3 (2:0)

Christian Gytkjær 8, Radosław Majewski 15, Darko Jevtić 68, Mario Šitum 80 – Gerard Pińczuk 76, Mikołaj Łopatka 83, 85

19.01. Lech Poznań – Zoria Ługańsk (Ukraina) 3:1 (2:0)

Mario Šitum 35, Christian Gytkjær 45 (karny), Kamil Jóźwiak 87 – Iury 63

23.01. Lech Poznań – Etyr Wielkie Tyrnowo (Bułgaria) 4:3 (1:3)

Darko Jevtić 29 (karny), Marcin Wasielewski 50, Mario Šitum 75, Christian Gytkjær 83 – Iwan Stojanow 26, 40 (karny), Veljko Batrović 36

26.01. Lech Poznań – Hajduk Split (Chorwacja) 0:1 (0:0)

Zoran Nižić 58

04.02. Lech Poznań – GKS Tychy 2:0 (1:0)

Darko Jevtić 35, Ołeksij Chobłenko 85 (karny)

07.02. Lech Poznań – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)

Jakub Moder 5, Ołeksij Chobłenko 63, Nikola Vujadinović 68

Bilans: 6 spotkań: 5 zwycięstw, 1 porażka

Strzelcy: Christian Gytkjær (trzy), Darko Jevtić (trzy), Mario Šitum (trzy), Ołeksij Chobłenko (dwie), Radosław Majewski, Kamil Jóźwiak, Marcin Wasielewski, Jakub Moder, Nikola Vujadinović


Lechia Gdańsk

20.01. Lechia Gdańsk – Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan) 1:1 (0:0)

Flávio Paixão 85 – Dani Quintana 58

21.01 Lechia Gdańsk – Universitatea Craiova (Rumunia) 0:1 (0:1)

Gustavo Vagenin 33 (karny)

28.01. Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 4:1 (1:0)

Sławomir Peszko 34, Marco Paixão 61, Rafał Wolski 71, Przemysław Macierzyński 89 (karny) – Grzegorz Tomasiewicz 64 (karny)

03.02. Lechia Gdańsk – Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)

Sławomir Peszko 58

Bilans: 4 mecze: 2 wygrane, 1 remis, 1 porażka

Strzelcy: Sławomir Peszko (dwie), Flávio Paixão, Marco Paixão, Rafał Wolski, Przemysław Macierzyński


Legia Warszawa

13.01. Legia Warszawa – Barcelona SC (Ekwador) 2:3 (1:3)

Jarosław Niezgoda 7, William Rémy 90 – Marcos Caicedo 18, Ariel Nahuelpán 22, Ely Esterilla 27

21.01. Legia Warszawa – CD Club Atlético Nacional Medellín (Kolumbia) 0:2 (0:2)

Aldo Leão Ramírez 36, Michał Pazdan 42 (samobójcza)

27.01. Legia Warszawa – Silkerborg IF (Dania) 2:0 (1:0)

Armando Sadiku 31, Jarosław Niezgoda 70

01.02. Legia Warszawa – FC Viktoria Plzeň (Czechy) 1:5 (0:3)

Kasper Hämäläinen 62 – Jan Kopic 16, Michael Krmenčík 17, 33, Tomáš Chorý 65, Marek Bakoš 86

02.02. Legia Warszawa – Shanghai Shenxin 1:1 (1:1)

Brian Iloski 23 – Zhang Yifeng 15

Bilans: 5 spotkań: 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki

Strzelcy: Jarosław Niezgoda (dwie), William Rémy, Armando Sadiku, Kasper Hämäläinen, Brian Iloski


Piast Gliwice

13.01. Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (1:0)

Michal Papadopulos 19, Saša Živec 64

20.01. Piast Gliwice – MFK Karviná (Czechy) 1:1 (0:1)

Łukasz Krakowczyk 88 – Dario Rugašević 20 (samobójcza)

26.01. Piast Gliwice – FC Sfîntul Gheorghe Suruceni (Mołdawia) 6:1 (3:1)
Denis Gojko 8, Michal Papadopulos 19, Konstantin Vassiljev 39, Karol Angielski 52, 66, Łukasz Krakowczyk 59 – Iurie Cebotari 41

29.01. Piast Gliwice – CSKA Moskwa (Rosja) 0:0

02.02 Piast Gliwice – Changchun Yatai (Chiny) 2:2 (1:1)
Saša Živec 3, Karol Angielski 57 – Marinho 5, 64

04.02. Piast Gliwice – Changchun Yatai (Chiny) 2:1 (2:0)

Konstantin Vassiljev 19, Gerard Badía 28 (k) – Tan Long 48

Bilans: 6 spotkań: 3 zwycięstwa, 3 remisy

Strzelcy: Karol Angielski (trzy), Michal Papadopulos (dwie), Łukasz Krakowczyk (dwie), Konstantin Vassiljev (dwie), Saša Živec (dwie), Denis Gojko, Gerard Badía


Pogoń Szczecin

10.01. Pogoń Szczecin – Błękitni Stargard 3:0 (1:0)

Adam Frączczak 42, Cornel Râpă 47, Spas Delew 62

13.01. Pogoń Szczecin – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)

Adam Frączczak 26 – Tomasz Boczek 54

20.01. Pogoń Szczecin – Flamurtari Vlorë (Albania) 2:1 (0:0)

Kamil Drygas 85, Lasza Dwali 88 – Nildo 83 (karny)

20.01. Pogoń Szczecin – FC Voluntari (Rumunia) 3:2 (1:0)

Łukasz Zwoliński 23 (karny), 86, Marcin Listkowski 50 – Laurenţiu Marinescu 56, Gabriel Deac 76

23:01. Pogoń Szczecin – SC Rheindorf Altach (Austria) 1:0 (1:0)

Dawid Błanik 31

25.01 Pogoń Szczecin – FK Aktobe (Kazachstan) 4:1 (2:0)

Kamil Drygas 6, 40, Spas Delew 61, Dawid Kort 82 – Marko Obradović 50 (k)

Bilans: 6 spotkań: 5 zwycięstw, 1 remis

Strzelcy: Kamil Drygas (trzy), Adam Frączczak (dwie), Łukasz Zwoliński (dwie), Spas Delew (dwie), Cornel Râpă, Lasza Dwali, Marcin Listkowski, Dawid Błanik, Dawid Kort


Sandecja Nowy Sącz

13.01. Sandecja Nowy Sącz – Poprad Rytro 3:0 (1:0)

Adrian Danek 8, Wojciech Trochim 80, Bartłomiej Dudzic 89

19.01. Sandecja Nowy Sącz – MFK Zemplín Michalovce (Słowacja) 1:1 (1:0)

Aleksandyr Kolew 16 – Jakub Grič 65

23.01. Sandecja Nowy Sącz – Politehnica Iași (Rumunia) 0:0

26.01. Sandecja Nowy Sącz – FK Mariupol 1:1 (1:0)

Hubert Maślanka 22 – Andrij Boriaczuk 78 (karny)

29.01. Sandecja Nowy Sącz – Dinamo Tbilisi (Gruzja) 1:2 (0:2)

Jakub Bartosz 53 – Lasza Totadze 26, Akaki Szulaia 43

03.02. Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 6:0 (2:0, 3:0)

Patrik Mráz 12, Filip Piszczek 24, Tomasz Brzyski 56, Aleksandyr Kolew 98, Anton Szynder 105, Hubert Maślanka 123

Bilans: 6 spotkań: 2 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka

Strzelcy: Aleksandyr Kolew (dwie), Hubert Maślanka (dwie), Adrian Danek, Wojciech Trochim, Bartłomiej Dudzic, Jakub Bartosz, Patrik Mráz, Filip Piszczek, Tomasz Brzyski, Anton Szynder


Śląsk Wrocław

20.01. Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 1:2 (0:2)

Marcin Robak 89 – Grzegorz Bartczak 27, Wojciech Łobodziński 40

28.01. Śląsk Wrocław – FK Mladá Boleslav (Czechy) 0:1 (0:0)

Lukáš Magera 81

30.01. Śląsk Wrocław – MFK Karviná (Czechy) 2:1 (1:0)

Sebastian Bergier 20, Arkadiusz Piech 76 (karny) – Tomáš Wágner 86

03.02. Śląsk Wrocław – FC Nitra (Słowacja) 3:2 (1:0)

Piotr Celeban 2, Marcin Robak 68 (karny), Arkadiusz Piech 74 – Wahagn Militosjan 55, Patrik Abrahám 83

Bilans: 4 mecze: 2 wygrane, 2 porażki

Strzelcy: Marcin Robak (dwie), Arkadiusz Piech (dwie), Sebastian Bergier, Piotr Celeban


Wisła Kraków

17.01. Wisła Kraków – Villarreal B (Hiszpania) 1:2 (1:1)

Carlitos 9 – Simón Moreno 22, Adrián Dalmau 82

23.01. Wisła Kraków – Videoton FC Fehérvár (Węgry) 1:0 (1:0)

Nikola Mitrović 45

27.01. Wisła Kraków – Shanghai Shenxin (Chiny) 0:0

03.02. Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (2:0)

Carlitos 9, Rafał Boguski 13

Bilans: 4 mecze: 2 wygrane, 1 remis, 1 porażka

Strzelcy: Carlitos (dwie), Nikola Mitrović, Rafał Boguski


Wisła Płock

18.01. Wisła Płock – Gryf Wejherowo 4:4 (2:2)

Damian Szymański 23, Arkadiusz Reca 40, José Kanté 64 (karny), 77 – Łukasz Nadolski 2, Mikołaj Gabor 4, Piotr Kołc 71, 90

25.01. Wisła Płock – FK Ufa (Rosja) 0:1 (0:0)

Dmitrij Sysujew 64

28.01. Wisła Płock – Ural Jekaterynburg 1:2 (0:2)

José Kanté 50 (karny) – Patryk Stępiński 9 (samobójcza), Eric Bicfalvi 15

30.01. Wisła Plock – FC Nitra (Słowacja) 2:1 (0:1)

Kamil Biliński 46 (karny), Oskar Zawada 54 – Márius Charizopulos 45

03.02. Wisła Płock – Arka Gdynia 2:2 (0:1)

José Kanté 52, Kamil Biliński 90 (karny) – Patryk Kun 27, Mateusz Szwoch 64 (karny)

Bilans: 5 spotkań: 1 wygrana, 2 remisy, 2 porażki

Strzelcy: José Kanté (cztery), Kami Biliński (dwie), Damian Szymański, Arkadiusz Reca, Oskar Zawada


Zagłębie Lubin

17.01. Zagłębie Lubin – Odra Opole 3:0 (2:0)

Filip Jagiełło 3, Patryk Tuszyński 40, Arkadiusz Woźniak 89

21.01. Zagłębie Lubin – Beroje Stara Zagora (Bułgaria) 2:1 (2:1)

Bartosz Slisz 25, Bartłomiej Pawłowski 37 – Anton Karaczanakow 15

22.01. Zagłębie Lubin – Anży Machaczkała (Rosja) 0:3 (0:2)

Arsien Chubułow 6, Kwadwo Poku 29, Aleksandr Prudnikow 62

23.01. Zagłębie Lubin – Grashopper Zurych (Szwajcaria) 0:0

25.01. Zagłębie Lubin – Universitatea Craiova (Rumunia) 0:2 (0:1)

Cristi Bărbuț 35, 83

29.01. Zagłębie Lubin – Hobro IK (Norwegia) 0:0

31.01. Zagłębie Lubin – Vardar Skopje (Macedonia) 0:3 (0:1)

Dejan Blaževski 40, Juan Felipe 49, Tigran Barseghjan 58

01.02. Zagłębie Lubin – FK Voždovac (Serbia) 1:1 (1:1)

Jakub Mareš 41 – Aleksandar Ješić 34

Bilans: 8 spotkań: 2 wygrane, 3 remisy, 3 porażki

Strzelcy: Filip Jagiełło, Patryk Tuszyński, Arkadiusz Woźniak, Bartosz Slisz, Bartłomiej Pawłowski, Jakub Mareš

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi