Koniec marzeń Zagłębia Lubin o fazie grupowej Ligi Europejskiej

Koniec marzeń Zagłębia Lubin o fazie grupowej Ligi Europejskiej. Co prawda zremisowali 1-1 po golu Ludomira Guldana ale w dwumeczu przegrali 3-2 ze SonderjyskE.

W pierwszej połowie Zagłębie przeważało w starzał, posiadaniu piłki. Pierwszą dogodną sytuację Zagłębie stworzyło w 15 minucie gdy z 16 metrów Łukasz Piątek uderzał na bramkę rywali z Danii, ale piłka po otarciu któregoś z zawodników SonderjyskE wyleciała na rzut rożny. W 22 minucie meczu po doskonałej centrze Cotry doszła piłka do Ludomira Guldana który tylko dołożył stopę i było 1-0. Drużyna z Danii też miała sytuacje w pierwszej połowie w 28 minucie udarzał z 17 mentrów Madsen ale pewnie złapał Martin Polacek.

Początek drugie połowy to ataki pod bramką Martina Polacka ale żaden strzały do 65 minuty nie wchodziły do bramki. w 65 minucie po dośrodkowaniu jednego z zawodników SonderjyskE Marc Pedrsen wyskoczył najwyżej w polu karnym Zagłębia i uderzył głową na bramkę która wyrównała wynik spotkania. Zagłębie miało swoje okazje w drugiej połowie ja ta z 76 po płaskim dośrodkowaniu Vlaska do Papadopulosa jednak Czech uprzedził bramkarz drużyny z Danii. W 90 minucie meczu po dobry dośrodkowaniu Tosika z rzutu rożnego Guldan strzela w słupek w metra, a mógł w pisać się na listę strzelców po raz drugi po czym doprowadzić do dogrywki. W doliczonym czasie SondrejyskE już grało na czas nie atakowali bramki Polacka i nie mieliśmy jak strzelić bramki w doliczonym czasie gry.

SonderjyskE – Zagłębie Lubin 1:1 (0:1) awans: SondrejyskE

0:1 – Guldan 22′

1:1 – Pedersen 65′

sędzia: T. Bogdan (Węgry)

Żółte kartki: Uhre (SonderjyskE) – Guldan, Vlasko (Zagłębie)

SonderjyskE: Skender – Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende – Madsen – Kroon (76. Klove), Guira, Romer, Absalonsen – Bechmann (81. Uhre).

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra – Kubicki, Ł. Piątek – Janus (68. Janoszka), Starzyński, Vlasko (85. Tosik) – K. Piątek (72. Papadopulos)