Koncert Manchesteru City w potyczce z Watfordem!

Twitter Manchester City

Manchester City zafundował istny spektakl kibicom zgromadzonym na Etihad Stadium. Ekipa Pepa Guardioli rozbiła Watford aż 8:0, rehabilitując się za zeszłotygodniową porażkę z Norwich. Bramki zdobyli Aguero, Cleverley (samobójczy), Bernardo (trzy), De Bruyne, Otamendi oraz David Silva.

Co tu dużo mówić – w pierwszej połowie Manchester City totalnie zdominował swojego rywala, po 20 minutach prowadząc już 5:0. Z przebiegu meczu był to i tak najniższy wymiar kary dla Watfordu. Obywatele stworzyli sobie przynajmniej jeszcze kilka dogodnych okazji, ale brakowało szczęścia oraz momentami precyzji, co nie zmienia faktu, że Szerszenie zostały zmiażdżone, nie potrafiąc przy tym ani razu użądlić przeciwnika. Trzeba jednak przyznać, że jeszcze przy wyniku 1-0 doskonałą sytuację miał zatrzymany przez Edersona Deulofeu. Przed upływem minuty strzelanie rozpoczął David Silva, później trafienie z karnego dołożył Aguero, raz do własnej bramki futbolówkę skierował Cleverley, do imprezy dołączyli też Bernardo oraz Otamendi. Warto również wyróżnić De Bruyne, który dał w pierwszej odsłonie popis gry w środku pola, notując przy tym asystę.

Po przerwie mistrzowie Anglii potrzebowali zaledwie 180 sekund, aby podwyższyć wynik. Kocioł w polu karnym wykorzystał Bernardo Silva, kompletnie ośmieszając defensywę przyjezdnych. Niedługo później Portugalczyk mógł cieszyć się już z hat-tricka, bo obsłużony znakomitym dograniem od De Bruyne z najbliższej odległości zmusił Fostera do kapitulacji. Wspaniałym uderzeniem w końcówce popisał się wcześniej wspomniany Belg, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości.

Manchester City pozostaje wiceliderem Premier League ze stratą dwóch punktów do Liverpoolu, który jutro na Stamford Bridge zmierzy się z Chelsea. Z kolei Watford zamyka tabelę, gromadząc do tej pory zaledwie dwa oczka.