Komunikat Wisły Płock ws. kontuzji Piotra Pyrdoła

Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Płock opublikowała oficjalne oświadczenie ws. kontuzji Piotra Pyrdoła.

W piątek 29 stycznia 2021 roku o godzinie 18:00 Wisła Płock rozegrała swoje spotkanie z KGHM Zagłębiem Lubin w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podczas meczu doszło do niesamowicie brutalnego ataku obrońcy gości na piłkarza Nafciarzy.

Komunikat Wisły Płock:

– Większość meczu przebiegała w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, jednak pod koniec drugiej połowy doszło do trzech brutalnych, nieprzepisowych incydentów, sprokurowanych przez piłkarza drużyny gospodarzy Đorđe Crnomarkovicia.

W minucie 89. obrońca Zagłębia Lubin w nieprzepisowy sposób powstrzymuje zawodnika Wisły Airama Cabrerę – atak od tyłu na nogi piłkarza, na co nie zareagował arbiter główny meczu Pan Daniel Stefański z Bydgoszczy. Zdecydowanie brutalniejsza sytuacja miała miejsce raptem kilkadziesiąt sekund później. W minucie 90. Đorđe Crnomarković ponownie dopuszcza się faulu na piłkarzu Nafciarzy. Tym razem doszło do gwałtownego ataku na nogi Mateusza Szwocha, po czym również nie doczekaliśmy się reakcji ze strony sędziego Stefańskiego. W minucie 91. defensor gospodarzy po raz kolejny fauluje, tym razem wprowadzonego na boisko w 89. minucie Piotra Pyrdoła. Brutalny atak, przeprowadzony z pełnym impetem na nogę piłkarza Wisły Płock skończył się dla niego bolesną kontuzją, która wyklucza go z uczestnictwa w treningach z 1. zespołem, jak i automatycznie z samej gry na boiskach PKO BP Ekstraklasy przynajmniej przez kilkanaście najbliższych tygodni.

Po przeprowadzeniu kompleksowych badań okazało się, że Piotr Pyrdoł doznał izolowanego złamania poprzecznego trzonu kości strzałkowej w lewej nodze. Oznacza to dla niego kilkutygodniowe poruszanie się z pomocą kul łokciowych, a następnie kolejną partię badań, które odpowiedzą na pytanie, kiedy zawodnik będzie mógł wrócić do wstępnych treningów po okresie rehabilitacji. W najgorszym przypadku piłkarz Wisły Płock w trwającym sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy na boisku może się już nie pojawić, co dla tak młodej i wyróżniającej się piłkarsko osoby jest osobistym dramatem.

Wisła Płock S.A. zdecydowanie potępia brutalne reakcje zawodnika gospodarzy Đorđe Crnomarkovicia, jak i podobne tego typu zachowania na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Zarząd Klubu wyśle stosowne pismo do Ekstraklasy SA z prośbą o wnikliwe przyjrzenie się zaistniałym incydentom i wyciągnięciem stosownych konsekwencji względem zawodnika KGHM Zagłębia Lubin.

Źródło: wisla-plock.pl