Komunikat PZPN w sprawie kibiców Lechii Gdańsk

Jesus Imaz, Błażej Augustyn / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarskie święto jakie ma miejsce na PGE Narodowym w Warszawie, czyli finał Totolotek Pucharu Polski wzbudziło wiele kontrowersji.

Kilka tysięcy fanów Lechii Gdańsk nie mogło wejść na stadion prze pierwszym gwizdkiem. – Policja atakuje kibiców Lechii, którzy kulturalnie czekają przed wejściem – słyszeliśmy z ust jedno z kibiców. Jednak zdaniem PZPN fani “biało-zielonych” nie chciała się poddać kontroli polegającej na sprawdzeniu odzieży wierzchniej i bagażu.

“Kibice Lechii Gdańsk mieli możliwość wejścia na teren PGE Narodowego od godziny 9:30, kiedy to zostały otwarte bramy stadionu dla uczestników imprezy. Tylko nieliczni z tego skorzystali i pojawili się na obiekcie. Większa część kibiców, nie chcąc poddać się kontroli wejścia polegającej na sprawdzeniu odzieży wierzchniej i bagażu, zaprzestała wchodzenia na obiekt, grupując się przed bramą wejściową. Zebrany tłum dopiero na około godzinę przed rozpoczęciem meczu zaczął napierać na bramę wejściową stadionu (nr 10), podejmując próbę siłowego wtargnięcia na teren obiektu, celem wniesienia środków pirotechnicznych. W wyniku zaistniałej sytuacji interwencję podjęły siły policyjne, które zdecydowały o zamknięciu bramy wejściowej.

Na stadion sprawnie weszli natomiast kibice Jagiellonii Białystok, którzy zgodnie z zasadami organizacji i bezpieczeństwa, poddali się procedurom kontrolnym.

Polski Związek Piłki Nożnej oraz operator stadionu, którym jest Spółka PL.2012+, przygotowania do tegorocznej edycji finału Totolotek Pucharu Polski rozpoczęli przed kilkoma miesiącami. Bazując na doświadczeniach lat ubiegłych wprowadzono znacznie większe środki bezpieczeństwa. Przy organizacji meczu oba podmioty regularnie współpracowały z organami państwowymi, w tym w szczególności Policją”

źródło: PZPN.pl / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi