Komplikuje się sytuacja Legii ws. pozyskania napastnika

Aleksandar Vuković / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa straciła już kilku zawodników w zimowym okienku transferowym. Teraz skupia się na uzupełnianiu kadry, ale ma z tym wyraźny problem. Zwłaszcza ze znalezieniem nowego napastnika.

Po odejściu Jarosława Niezgody do Portland Timbers przy Łazienkowskiej zostają właściwie Jose Kante, Piotr Pyrdol, Maciej Rosołek i Vamara Sanogo. Jednak oprócz Kante to ciężko powiedzieć, że pozostali mają duże doświadczenie ekstraklasowe. Do tej pory w kontekście transferów do klubu wymieniano Piotra Świerczoka z Ludogorca Razgrad i Denisa Alibeca z Astry Giurciu.

Zdaniem Sport.pl temat Alibeca raczej upadł. Z kolei nie wiadomo co z zakupem Świerczoka. Bułgarzy chcieliby go przytrzymać przez dwóch mecz z Interem Mediolan w 1/16 Ligi Europy. Stąd opóźniają na razie negocjacje. Jednakże Legia nie może tak długo czekać z transferami, bo zaraz wraca liga.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w środku pola, po odejściu Cafu. Tutaj Aleksandar Vuković ma kilka alternatyw w postaci chociażby Andre Martinsa, Domagoja Antolicia, Valeriana Gvilię czy Michał Karbownika. Wątpliwe zatem, by już zimą Legia szukała wzmocnień drugiej linii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi