Kolumbijscy kibice od miesiąca nie mogą wrócić do domu. Zostali okradzeni i pobici

Independiente Medellin

Zdjęcie: rcnradio.com

Kibice Independiente Medellin utknęli z powodu koronawirusa w Argentynie.

Grupa 15 osób pojechała do Buenos Aires na mecz fazy grupowej Copa Libertadores. Od miesiąca nie mogą wrócić do ojczyzny, bowiem granice Argentyny są pozamykane. Pierwotnie planowali wyjazd na stadion La Bombonera, gdzie ich zespół miał zagrać 10 marca z Boca Juniors. Kolumbijska drużyna przegrała 0:3 (kilka dni później południowoamerykańskie rozgrywki zostały wstrzymane), wróciła do domów, lecz kibice pozostali w stolicy Argentyny, a powodem był rozprzestrzeniający się koronawirus.

Kolumbijczycy od ponad miesiąca przebywają w izolacji, w skromnym hotelu. Informują, że nie otrzymują pomocy od kolumbijskich urzędników.

Nie wiemy, co się z nami stanie, potrzebujemy władz kolumbijskich, aby pomogły nam w powrocie do naszego kraju – stwierdził Angelo Taborda.

Próbowali wrócić do ojczyzny przez Boliwię i Brazylię. Lecz kiedy mieli już przekroczyć granicę z tym pierwszym krajem, argentyński prezydent Alberto Fernandez ją zamknął. 20 marca wydał także dekret o obowiązkowej izolacji.

Następnie przez 15 dni kibice przebywali w La Quiaca na granicy argentyńsko-boliwijskiej. Według Tabordy, zostali tam pobici i okradzeni. Potem zostali przetransportowani autobusem z powrotem do Buenos Aires. Aktualnie są w hotelu z innymi cudzoziemcami, a także Argentyńczykami, którzy wracają z zagranicy i przechodzą kwarantannę.

Lokalne władze podały, że wszyscy kibice zostali przetestowani na Covid-19, a wyniki były negatywne. Ich kwarantanna kończy się za dwa dni. Konsulat Kolumbii w Buenos Aires ma zapłacić rachunek za pobyt rodaków.

Fani piłkarscy przesiadują w oknach, pokazując swoje tatuaże i wymachując koszulkami klubowymi. Okoliczni mieszkańcy nie są zadowoleni z ich hałaśliwego zachowania.

Nie wiemy, co będzie z nami później – przyznał Taborda.

Źródło: Eurosport/PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x