Squawka News (Twitter)

Do sporej niespodzianki doszło w meczu grupy H, czyli w grupie, której są Polacy. Kolumbia przegrała z Japonią 1:2.

W dniu dzisiejszym granie na Mistrzostwa Świata rozpoczęła grupa H, czyli grupa w, której są Biało-Czerwoni. Faworyt grupy, Kolumbia grał z outsiderem, czyli Japonią. Kolumbia chciała pewnie zainkasować trzy punkty, choć trener Pekerman zaskoczył tym, że James Rodríguez usiadł na ławce.

Mecz zaczął się dosyć niespodziewanie. Carlos Sánchez wybił piłkę ręką w polu karnym i sędzia Damir Skomina wskazał na wapno, a na dodatek wyrzucił Sancheza z boiska. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Shinji Kagawa i spokojnie pokonał bramkarza Kolumbii.

Kolumbijczycy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, ale przegrywali walkę w środku pola, więc trener José Pekerman ściągnął Juana Cuadrado, a wprowadził Wilmara Barriosa. Drużynie z Ameryki Południowej nie udało się zdobyć gola z gry, to zrobili to z stałego fragmentu gry. Juan Quinetro uderzył z rzutu wolnego, mur podskoczył, fatalnie interweniował Eiji Kawashima i piłka wpadła do jego bramki.

Do przerwy Kolumbia remisowała z Japonią 1:1.

Najlepszą okazję w pierwszych minutach drugiej połowy mieli Japończycy. Yūya Ōsako dostał podanie od kolegi w pole karne, łatwo minął Davinsona Sáncheza, uderzył z ostrego kąta, ale dobrą interwencją popisał się David Ospina. Blisko gola był także Takashi Inui, który uderzył z tzw. zasłony, ponownie dobrze interweniował Ospina. W 59. minucie na boisku pojawił się James Rodríguez, miał on zapewnić Kolumbijczykom zwycięstwo. Ta zmiana jednak nie poprawiła gry Kolumbii i Japończycy zdobyli gola dającego prowadzenie. Keisuke Hona dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam głową do siatki trafił Ōsako.

Ostatecznie Kolumbia przegrała z Japonią 1:2 i już w meczu z Polską będą walczyć o pozostanie w mundialu.