Kolejny transfer Miedzi Legnica stał się faktem. Santiago Naveda dołączył do klubu

Miedź Legnica

Kolejny piłkarz zasilił szeregi Miedzi Legnica. Do beniaminka PKO BP Ekstraklasy trafił Santiago Naveda z Club de Fútbol América. 

Miedź Legnica kontynuuje transferową ofensywę. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy sfinalizował transfer defensywnego pomocnika Santiago Naveda. Meksykanin został wypożyczony na dwa lata z rodzimego Club de Fútbol América. W umowie znalazła się również opcja wykupu po zakończeniu sezonu 2023/2024.

Transfer 21-latka budzi ogromne emocje w kraju. Jak donosi Michał Matlak, od lat intersujący się meksykańskim futbolem, przenosiny piłkarza do Polski elektryzują wszystkich kibiców i dziennikarzy sportowych.

Absolutnie każdy transfer rodaka do Europy wywołuje wielkie emocje w Meksyku – napisał na Twitterze. Poniżej umieścił zdjęcie przedstawiające piłkarza obleganego przez dziennikarzy na lotnisku.
Naveda pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii  La Herradura FC. Następnie występował w CF America Jugend, by w 2017 roku zakotwiczyć w Club de Fútbol América, który w swojej historii aż 13-krotnie sięgał po mistrzostwo kraju.
Defensywny pomocnik, wyceniany na 2 miliony euro, ma na swoim koncie kilka występów w młodzieżowych reprezentacjach Meksyku. Po raz ostatni w narodowych barwach wystąpił 09 czerwca bieżącego roku. Jego drużyna przegrała wówczas z Francją U-20 aż 4:1, a sam piłkarz rozegrał 90. minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.