Kolejne punkty Conte w marszu po mistrzostwo

Sky Sports

Walcząca o utrzymacie Swansea przyjechała z wielkimi nadziejami na punkty na Stamford Bridge. Ostatnie spotkania tych ekip przynosiły zdobycze punktowe Łabędziom, jednak podopiecznych Conte tym razem interesowało tylko zwycięstwo, co pokazali na boisku.

Pierwsza bramka padła w dziewiętnastej minucie, za sprawą rozgrywającego swoje trzysetne spotkanie w Premier League Cesca Fabregasa. Hiszpan wręcz zgarnął piłkę spod nóg Diego Costy i wbił piłkę w dolny róg bramki Łukasza Fabiańskiego. W dwudziestej siódmej minucie Fabregas miał szansę na kolejną bramkę, znów świetnie odnajdując się w polu karnym Łabędzi, jednak tym razem świetną interwencją popisał się Fabiański.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy rewelacyjnym dograniem z rzutu wolnego popisał się Gylfi Sigurdsson, a piłka spadła idealnie na głowę Fernando Llorente. Hiszpan skierował piłkę głową do siatki, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:1.

Kolejną kapitalną interwencją popisać się musiał polski goalkeeper tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Eden Hazard minął bezproblemowo obrońców The Swans i uderzył mocno w dolny róg. Fabiański wyciągnął się jak struna i wybronił strzał.

W siedemdziesiątej drugiej minucie liderzy znów objęli prowadzenie. Pedro popisał się dobrym uderzeniem z dystansu, Fabiański nie zdążył odpowiednio się rzucić i przepuścił piłkę zaraz pod własną ręką. Błąd “Fabiana” zaważył o bramce dla The Blues.

W osiemdziesiątej czwartej minucie nadzieje Łabędzi na choćby punkt całkowicie ucichły. Eden Hazard świetnym dryblingiem wbił się w pole karne i dośrodkował idealnie na nogę Diego Costy. Ten wolejem wpakował piłkę do siatki. Wynik nie uległ już zmianie.

Chelsea 3:1 Swansea

Sędzia: Neil Swarbrick