Kolejne kontrowersje wokół Mundialu w Katarze. CIA w tle

World Cup

FIFA.com


Od samego początku przyznanie organizacji mistrzostw świata Katarowi budziło sporo kontrowersji. We wtorek “Associated Press” ustaliła kolejne, zaskakujące wieści.

O wyborze Kataru na gospodarza Mistrzostw Świata 2022 wiadomo było od 2010 roku. I od początku ta decyzja FIFA była krytycznie komentowana. Pojawiło się dużo doniesień, że członkowie Komitetu Wykonawczego zostali przekupieni łapówkami. Potem sam Katar musiał konfrontować się z oskarżeniami o łamanie praw człowieka.

Okazuje się, że sprawa poszła jeszcze dalej. By ułatwić korupcję katarski rząd miał zatrudnić byłego oficera CIA Kevina Chalkera. “Associated Press” publikuje informacje iż ma konkretne dowody na szpiegowanie działaczy FIFA. Chalker miał robić wszystko, co możliwe, by ułatwić ich przekupienie.

Wątpliwe raczej, że doniesienia wpłyną na organizację Mundialu, który zbliża się dużymi krokami. Turniej startuje niemalże dokładnie za rok – 24 listopada. Specjalnie pod warunki atmosferyczne w Katarze całkowicie przeorganizowano kalendarz rozgrywek. Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.