Kolejna niespodzianka! Brazylia tylko remisuje ze Szwajcarią

Twitter/@FifaWorldCup

Dzisiejszy mundialowy dzień śmiało można określić dniem niespodzianek. We wcześniejszym spotkaniu Meksykanie sensacyjnie pokonali Niemców, a w wieczornym starciu Brazylijczycy jedynie zremisowali 1-1 ze Szwajcarami.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie nie porywała. Brazylia dominowała w meczu i wydawała się kontrolować spotkanie, jednak Szwajcaria prezentowała bardzo solidną postawę w grze defensywnej. Aż do 30. minuty gdy po złym wybiciu piłki z pola karnego Szwajcarów Coutinho popisał się fenomenalnym strzałem zza szesnastki. Strzał był perfekcyjny, oddany z 23 metrów z prędkością 100 kilometrów na godzinę. Brazylia po strzale głową Thiago Silvy mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Nieoczekiwanie druga połowa zaczęła się od natarcia Szwajcarów. Helweci raz po raz atakowali pole karne Canarinhos. Dominację zwieńczyła bramka zdobyta w 50. minucie przez Stevena Zubera po rzucie rożnym. Wynik remisowy utrzymał się już do końca mimo licznych sytuacji podopiecznych Tite w końcówce. Blisko zapewnienia swojej drużynie zwycięstwa rzutem na taśmę był napierw Thiago Silva, a kolejne okazje marnowali Neymar, Miranda i Augusto. Druga połowa z pewnością wynagrodziła nam pierwszą, nieco senną połowę spotkania.

Liderem grupy E jest Serbia, która pokonała w dzisiejszym meczu Kostarykę 1-0. Kolejne pojedynki w tej grupie już w piątek 22. czerwca. Brazylia zmierzy się wtedy z Kostaryką, natomiast Serbia ze Szwajcarią.