Koguty zadziobały Orły – Tottenham gromi Crystal Palace

45 minut zajęło Tottenhamowi wygranie meczu z Crystal Palace. Bohaterami gospodarzy Heung-min Son oraz Serge Aurier.

Erik Lamela

Tottenham Hotspur pewnie wygrał z Crystal Palace 4:0. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie.

Do tego meczu Crystal Palace podchodziło jako najlepsza defensywa ligi. Natomiast Tottenham mecz zaczynał jako drużyna, która w tym sezonie nie zagrała dobrze 90 minut. Jednak mimo poprzednich meczów to gospodarze byli murowanym faworytem. I Tottenham zrobił to co do murowanego faworyta należało. Już w 10. minucie worek z bramkami rozwiązał Heung-min Son. Przyjął on długie podanie od Toby’ego Alderweirelda, wbiegł w pole karne, nawinął Gary’ego Cahilla i pokonał bezradnego Vicente Guaitę.

11. minut później za sprawą Serge’a Auriera było już 2:0. Kapitan reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę od Sona i oddał strzał z ostrego kąta, ale piłka odbiła się od Patricka van Aanholta i wpadła do bramki Palace.

2 minuty później znów bramka z udziałem Koreańczyka i Iworyjczyka. Aurier dośrodkował piłkę w pole karne Crystal Palace, a Son strzałem z woleja pokonał Guaitę. Prawy obrońca Tottenhamu zagrał dopiero pierwsze spotkanie w barwach Kogutów w tym sezonie. Gdyby nie kontuzja Kyle’a Walkera-Pietersa Mauricio Pochettino zapewne nie pomyślałby o wystawieniu Auriera w pierwszej jedenastce.

Dzieło zniszczenia w pierwszej połowie dokończył Erik Lamela, który podwyższył na 4:0 po kapitalnym podaniu Harry’ego Kane’a.

W drugiej połowie piłkarze Tottenham spuścili z tonu. Dobrą sytuację miał Son. Próbował przelobować źle ustawionego Guaitę, ale piłka uderzyła tylko w boczną siatkę.

14.09.2019, 5. kolejka Premier League, Tottenham Hotspur Stadium (Londyn)

Tottenham Hotspur – Crystal Palace 4:0 (4:0)

Son 10′, 23′, van Aanholt 21′(samob.), Lamela 42′

Tottenham: Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose (Davies 76′) – Sissoko, Winks (Ndombele 66′) – Lamela, Eriksen, Heung-min Son – Kane (Lucas 85′).

Crystal Palace: Guaita – Ward, Cahill, Sakho, van Aanholt – Townsend (Camarasa 86′), Milivojević, Kouyate (McCarthy 71′), Schlupp – Zaha, Ayew (Benteke 76′).

Żółte kartki: Winks 45+2′, Rose 51′, Vertonghen 53′, Eriksen 60′ – Ayew 61′, Ward 89′, Milivojević 90+1

Sędzia: Craig Pawson