KMŚ: Znamy komplet uczestników

flickr.com

Klubowe Mistrzostwa Świata przez jakiś czas były kością niezgody wśród rządzących światową piłką. Pojawiały się głosy, że w zaistniałej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa lepiej odwołać cały turniej. FIFA postawiła jednak na swoim i KMŚ wystartują 4 lutego w Katarze.

Dopiero wczoraj wieczorem poznaliśmy pełny zestaw drużyn, które za kilkanaście dni rozpoczną rywalizację w Klubowych Mistrzostwach Świata. Ostatnim uczestnikiem zostało brazylijskie Palmeiras, które w finale Copa Libertadores pokonało FC Santos. Sam mecz był bardzo emocjonujący, a decydujący gol padł po akcji w 9. minucie doliczonego czasu gry.

Dzięki tej wygranej ekipa prowadzona przez Abela Ferreire będzie miała okazję rywalizować w KMŚ od półfinału. Podobnie zresztą jak w przypadku Bayernu Monachium, którzy po tryumfie w Lidze Mistrzów zmagania w tym turnieju rozpoczną od półfinału. Wcześniej, bo już 4 lutego dojdzie do pierwszych meczów, które będą wyłaniać kolejnych rywali. W turnieju weźmie udział sześć, a nie siedem zespołów, ponieważ nowozelandzki Auckland City zrezygnował z uczestnictwa w Klubowych Mistrzostwach Świata ze względu na kwarantannę, która zostałaby na nich nałożona po powrocie do kraju.

Tak więc zestaw uczestników przedstawia się następująco:

Al-Duhail ( gospodarz)

Bayern Monachium (zwycięzca Ligi Mistrzów)

Tigres UANL ( zwycięzca Ligi Mistrzów strefy CONCACAF)

Ulsan Hyundai ( zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów)

Al-Ahly ( zwycięzca Afrykańskiej Ligi Mistrzów)

Palmeiras (zdobywca Copa Libertadores)

Turniej rozpocznie się meczami ćwierćfinałowymi, w których zmierzą się Al-Duhail z Al-Ahly oraz Tigres UANL z Ulsan Hyundai. Przegrani z tych pojedynków zagrają w meczu o 5 miejsce, a wygrani awansują do półfinałów. One odbędą się 7 i 8 lutego. W pierwszym spotkaniu na rywala oczekiwać będzie brazylijskie Palmeiras. Będzie to ktoś z pary Tigres/Ulsan. Natomiast w drugim półfinale jest już Bayern Monachium, którego przeciwnikiem będzie lepszy z pary Al-Duhail/Al-Ahly. Na 11 lutego zaplanowano mecz o 3 miejsce oraz finał Klubowych Mistrzostw Świata. Zdecydowanym faworytem do końcowego tryumfu są piłkarze z Bawarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *