KMŚ: Pewna wygrana Bayernu, dublet Roberta Lewandowskiego

fcbayern.com

Bayern Monachium został drugim finalistą Klubowych Mistrzostw Świata. Bawarczycy pokonali Al Ahly 2:0. Dwukrotnie do siatki trafił Robert Lewandowski.

W drugim półfinale Klubowych Mistrzostw Świata Al Ahly zmierzyło się z Bayernem Monachium. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Niemcy. Każdy inny wynik niż wysoka wygrana mistrza Niemiec byłaby sensacją.

Pierwszą groźną sytuację zobaczyliśmy w 8. minucie. Wtedy to Benjamin Pavard dośrodkował w szesnastkę. Tam główkował Serge Gnabry, ale znacznie przestrzelił. Chwilę później już nic nie uchroniło Afrykanów przed stratą gola. Ponownie Gnabry dostał dobre podanie od jednego z kolegów. Tym razem pomocnik wycofał jednak do Roberta Lewandowskiego, a ten bezlitośnie pokonał bramkarza.

Reprezentant Polski kolejną okazję miał w 37. minucie, gdy chciał przelobować golkipera Al Ahly. Kopnął jednak tuż nad poprzeczką, ale trzeba też pochwalić Mohameda El Shenawy’ego, który dobrze zasłonił dużą część bramki. Tym samym utrudnił Polakowi oddanie czystego uderzenia. Do przerwy zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów prowadził że zwycięzcą afrykańskiej Ligi Mistrzów 1:0, choć mógł znacznie wyżej.

W drugiej połowie podopieczni Hansiego Flicka już nie forsowali tak tempa. Nie ma co się temu dziwić, bo prowadzili. Choć z drugiej strony był to tylko jeden gol przewagi, więc w każdym momencie Bawarczycy mogli być ukarani za minimalizm. Egipcjanie nie potrafili jednak zagrozić bramce Manuela Neuera, a w 86. minucie już wszystko było jasne. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Lewandowski i zapewnił Bayernowi finał Klubowych Mistrzostw Świata.

Podopieczni Hansiego Flicka wygrali ten mecz najmniejszym nakładem sił. Oczywiście mieli wyraźną przewagę, lecz nie było widać przepaści. Al Ahly natomiast miało pomysł na ten mecz. Tym pomysłem były kontrataki. Problem w tym, że Egipcjanie przestraszyli się rywala i te kontry były słabej jakości.