Arkadiusz Milik będzie pauzował przez uraz

Arkadiusz Milik pierwszy gol w Olympique Marsylia

Zdjęcie: twitter.com/OM_Officiel

Arkadiusz Milik bardzo solidnie rozpoczął grę w barwach Olympique Marsylia. Niestety dla reprezentanta Polski – uraz, który wykluczył go z meczu z PSG okazał się poważniejszy i Milika zabraknie w dwóch najbliższych meczach OM.

Przed hitem francuskiej Ligue1 pomiędzy Olympique Marsylia i PSG, w klubie z południa Francji robiono wszystko, aby postawić na nogi Arkadiusza Milika. Polski napastnik w meczu z RC Lens zdobył swojego pierwszego gola dla  nowego zespołu. Radość stłamsiła jednak informacja o urazie. Już w trakcie trwania meczu z Lens były gracz Napoli narzekał na bóle w nodze.

Arkadiusz Milik został zmieniony po blisko godzinie gry. Pierwsze informację nie były zbyt optymistyczne, ale w Marsylii wierzono w to, że uda się Milika przygotować na mecz z PSG. Bez naszego rodaka, Olympique przegrał w hitowym starciu 0-2 i strata do czołówki nadal rośnie. Tymczasowy szkoleniowiec OM – Nasser Larguet powiedział, że absencja Milika może potrwać kilka najbliższych dni. Polski piłkarz z pewnością opuści mecz z Auxerre w Pucharze Francji (mecz w środę) oraz ligową potyczkę Bordeux, która odbędzie się w niedzielę.

W Marsylii wierzą, że Arkadiusz Milik będzie gotowy do gry 17 lutego. Wówczas to jego Marsylia rozegra ligowy mecz z Niceą. Aktualnie drużyna prowadzona przez Largueta zajmuje dopiero 9 miejsce w tabeli. Nie tak dawno z klubu odszedł Andre Villas-Boas, który miał być zły za sprowadzenie nie tego zawodnika, którego on sobie życzył. W mediach pojawiały się opinię, że po sezonie portugalski szkoleniowiec i tak odejdzie z Marsylii. Trzeba przyznać, że Arkadiusz Milik trafił na bardzo gorący okres w klubie z południa Francji. Atmosfera, wyniki, atak kiboli na ośrodek treningowy. Dużo wrażeń jak na początek. Jednak teraz najważniejsze jest to, aby Milik wyleczył uraz. Na naszego napastnika w Olympique bardzo liczą.

Ligue 1: Pierwszy gol Milika w Olympique Marsylia (Wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *