Kluby Premier League zainteresowane Silasem Wamangituką

Villa Park

Zdjęcie: Premier League.com

Według informacji Europsportu, Silas Wamangituka znalazł się na celowniku klubów Premier League. Na czele wyścigu po zawodnika Stuttgartu znajdują się Everton i Fulham.

21-letni piłkarz jest jednym z najjaśniejszych punktów obecnego sezonu Bundesligi. Przede wszystkim stanowi czoło lokomotywy Stuttgartu, który zmierza do pewnego utrzymania w środku tabeli.

Reprezentant Demokratycznej Republiki Kongo zdobył już 11. goli w obecnym sezonie ligi niemieckiej. Jest to o tyle zadziwiający fakt, że zawodnik nigdy nie zdobywał wiele bramek, a jego atutami były raczej szybkość i technika użytkowa.

Tak dobra dyspozycja i świetne liczby nie przeszły bez echa w świecie futbolu. Po Wamangitukę ustawiły się już dwa kluby Premier League, Everton i Fulham. Obie ekipy potrzebują zawodników ofensywnych, którzy wyróżniają się umiejętnościami, jakie posiada 21-latek.

Swoje sidła rozstawiają też na niego przedstawiciele klubów Bundesligi, ale na ten moment nie są oni tak konkretni, jak Anglicy.

Problemem mogą być wielkie pieniądze, jakie trzeba byłoby wyłożyć za zawodnika. Według strony Transfermarkt.de, cena piłkarza Stuttgartu wynosi aż 25. milionów euro.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *