Klub z Championship chce skończyć z klęczeniem przed meczami

brentfordfc.com

Piłkarze z Brentford FC nie będą już klękać przed meczami w ramach kampanii przeciwko rasizmowi w angielskim futbolu, ale znajdą inne sposoby wspierania równości rasowej – przekazał klub z Championship.

Kluby z Premier League i Championship solidarnie wspierały od lipca ruch “Black Lives Matter”, by następnie połączyć ten gest z własnymi kampaniami antyrasistowskimi.

Władze Brentford odpowiedziały w sobotę , że niedzielny mecz u siebie z Barnsley FC (godz. 14:00) będzie pierwszym, w którym nie wykonają tego gestu.

– Klęczenie na kolano, to tylko jeden ze sposobów, w jaki nasi gracze okazują swoje zaangażowanie na rzecz równości rasowej – powiedział Jon Varney, dyrektor generalny.

– Teraz wspieramy chęć skupienia się na innych sposobach wykazania tego zaangażowania – dodał. Przyklęknięcie zostało spopularyzowane przez rozgrywającego San Francisco 49ers, Colina Kaepernicka w 2016 roku i nabrało rozpędu jako protest przeciwko rasizmowi po śmierci George’a Floyda – czarnoskórego mężczyzny, który zginął, gdy został zaaresztowany prze policjanta w Minneapolis w maju zeszłego roku.

Queens Park Rangers przestał klęczeć po tym, jak dyrektor futbolu Les Ferdinand powiedział, że akcja stała się chwytem reklamowym, a skrzydłowy Crystal Palace, Wilfried Zaha, powiedział, że kolano stało się poniżające.

Istnieje wyraźna potrzeba dalszego dążenia do położenia kresu wszelkiej dyskryminacji – zaznaczono w oświadczeniu.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *