Klub z Championship chce skończyć z klęczeniem przed meczami

brentfordfc.com


Piłkarze z Brentford FC nie będą już klękać przed meczami w ramach kampanii przeciwko rasizmowi w angielskim futbolu, ale znajdą inne sposoby wspierania równości rasowej – przekazał klub z Championship.

Kluby z Premier League i Championship solidarnie wspierały od lipca ruch “Black Lives Matter”, by następnie połączyć ten gest z własnymi kampaniami antyrasistowskimi.

Władze Brentford odpowiedziały w sobotę , że niedzielny mecz u siebie z Barnsley FC (godz. 14:00) będzie pierwszym, w którym nie wykonają tego gestu.

– Klęczenie na kolano, to tylko jeden ze sposobów, w jaki nasi gracze okazują swoje zaangażowanie na rzecz równości rasowej – powiedział Jon Varney, dyrektor generalny.

– Teraz wspieramy chęć skupienia się na innych sposobach wykazania tego zaangażowania – dodał. Przyklęknięcie zostało spopularyzowane przez rozgrywającego San Francisco 49ers, Colina Kaepernicka w 2016 roku i nabrało rozpędu jako protest przeciwko rasizmowi po śmierci George’a Floyda – czarnoskórego mężczyzny, który zginął, gdy został zaaresztowany prze policjanta w Minneapolis w maju zeszłego roku.

Queens Park Rangers przestał klęczeć po tym, jak dyrektor futbolu Les Ferdinand powiedział, że akcja stała się chwytem reklamowym, a skrzydłowy Crystal Palace, Wilfried Zaha, powiedział, że kolano stało się poniżające.

Istnieje wyraźna potrzeba dalszego dążenia do położenia kresu wszelkiej dyskryminacji – zaznaczono w oświadczeniu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.