Klub Grosickiego nie podołał Mistrzowi

Na ten mecz czekało wielu kibiców w Polsce. Mimo, że Ligue 1 nie jest najbardziej popularną ligą w kraju, to w pierwszym meczu 12. kolejki, Rennes Kamila Grosickiego podejmowała Paris Saint Germain. Klub Polaka przegrał z Mistrzem 0:1, a pomocnik reprezentacji Polski na boisku pojawił się dopiero w 67 minucie.

Kamil Grosicki miał pojawić się w wyjściowej jedenastce, niestety mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Spotkanie, które zapowiadane było jako hit kolejki nie porywało. Od pierwszych minut spotkanie zdominowali Paryżanie. Gospodarze skupili się jedynie na wyczekiwaniu na kontrę. W pierwszej części spotkania nie zobaczyliśmy bramek.

Po zmianie połów piłkarze PSG trochę przysiedli, jednak nadal to oni dyktowali warunki. Efektem był gol zdobyty przez Angela Di Marię w 75 minucie spotkania. Dziewięć minut wcześniej na boisku pojawił się Grosicki, jednak nie udało mu się pomóc drużynie i mecz zakończył się jednobramkową wygraną gości.

Stade Rennais – Paris Saint-Germain 0:1
0:1 Di Maria 75′