Górnik Łęczna dał lekcję Cracovii

Górnik Łęczna w piątkowym spotkaniu 14.kolejki polskiej Ekstraklasy pokonał na własnym obiekcie 1:0 Cracovię.

Goście ewentualnym zwycięstwem mogli awansować na 2.miejsce, ponieważ dzisiaj Pogoń potknęła się w meczu z Górnikiem Zabrze (1:1).

Początek meczu były niemrawy. Obie ekipy próbowały jakimiś dośrodkowaniami zagrozić bramce przeciwnika, ale nie przynosiło to efektów. Cracovia starała się uderzać z dystansu, czego efektem był niebezpieczny strzał Cetnarskiego z 13.minuty, jednak skutecznie na linii zachował się Sandomierski. W pierwszej połowie często dochodziło do pojedynków: Polczak – Śpiączka. W 27. minucie stoper „Pasów” obejrzał żółty kartonik. Trzynaście minut później padł gol dla gospodarzy, którego autorem został Grzegorz Bonin. Pomocnik wykończył genialne podanie od Nowaka. Asystent obchodził 30. urodziny. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca I połowy zawodów.

W przerwie Jacek Zieliński musiał szukać sposobu, by nadać dynamikę akcji swojej drużyny. Bezbarwnego Covilo zastąpił na placu gry Marcin Budziński. Zmiana dużo nie wniosła, bo w dalszym ciągu atakował Górnik Łęczna. Śpiączka z ogromną łatwością uwalniał się spod opieki defensywy przyjezdnych. Sędzia meczu doliczył 240. sekund do regulaminowego czasu, lecz to okazało się zbyt mało, aby zmienić wynik dzisiejszego pojedynku.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Jurija Szatałowa awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Górnik Łęczna 1:0 Cracovia

Strzelcy:

1:0 Bonin (40′)

Żółte kartki: Polczak (27′), Wołąkiewicz (66′), Bonin (75′), Jaroszyński (82′), Mierzejewski (90+1′), Piesio (90+3′)

Sędzia meczu: Paweł Raczkowski

Skład gospodarzy: Rodić – Mierzejewski, Bielak, Bozić, Leandro – Tymiński (46′ Bednarek), Pruchnik, Bonin (87′ Sasin), Nowak, Piesio – Śpiączka (83′ Świerczok)

Skład gości: Sandomierski – Rymaniak, Wołąkiewicz, Polczak, Jaroszyński – Dąbrowski, Covilo (46′ Budziński), Kapustka (64′ Zjawiński), Cetnarski, Rakels – Jendrisek (81′ Diabang)