Klopp uderza w pomysł organizacji MŚ co dwa lata: Chodzi tylko o pieniądze
Arsene Wenger pracuje nad reformą organizacji Mistrzostw Świata. Jednym z proponowanych pomysł jest, by Mundial odbywał się co dwa lata.
Francuz argumentuje, że chodzi o rozwój piłki nożnej. Wielu krytyków twierdzi jednak, że kalendarz będzie jeszcze bardziej napięty.
- Jeśli mundial będzie co dwa lata, to mistrzostwa Europy na pewno też. Oznacza to, że najlepsi piłkarze będą mieli wielki turniej każdego lata, a po nim może z trzy tygodnie przerwy. Ktoś musi w końcu zrozumieć, że bez zawodników, czyli najważniejszego składnika, nie można grać. Nie ma wielu bardziej wymagających sportów od piłki nożnej. Jest lekkoatletyka, biega się maratony, ale nie czterdzieści razy w roku - stwierdził szkoleniowiec Liverpoolu, Jurgen Klopp.
To nie jest pierwszy głos sprzeciwu. W ostatnich dniach European Leagues’ Board of Directors, zrzeszający dyrektorów najlepszych lig w Europie, w tym Ekstraklasy, wydali komunikat, w którym stanowczo zgłosili protest wobec projektu FIFA.
https://europeanleagues.com/european-leagues-statement-on-football-calendar/
-

AktualnościWolverhampton - Sunderland oficjalne składy. Potwierdzone składy na mecz (02.05.2026)Nowacki / 2 maja 2026, 15:02
-


AktualnościOficjalnie: wyjściowe składy Newcastle United - Brighton (02.05.2026)Nowacki / 2 maja 2026, 15:01
-


AktualnościBrentford - West Ham wyjściowe składy już znane. Oficjalne ustawienia drużyn (02.05.2026)Nowacki / 2 maja 2026, 15:00
-


AktualnościWyjściowe składy Union Berlin - FC Köln (02.05.2026)Nowacki / 2 maja 2026, 14:55
-

AktualnościWyjściowe składy na spotkanie Bayern Monachium - 1. FC Heidenheim (02.05.2026)Nowacki / 2 maja 2026, 14:43
-

AktualnościFC Nantes - Marsylia wyjściowe składy na spotkanie. Znamy podstawowe jedenastki (02.05.2026)Nowacki / 2 maja 2026, 14:27
































