Cezary Kulesza stanął w obronie Kamila Glika. “Stoimy murem za Kamilem”

Cezary Kulesza

YouTube/Łączy nas piłka

Prezes PZPN odniósł się do oskarżeń, jakie Anglicy wystosowali wobec Kamila Glika. – Kamil wielokrotnie udowadniał swoją klasę zarówno na boisku, jak i poza nim – napisał Kulesza w mediach społecznościowych.

Reprezentacja Polski zremisowała z Anglią w meczu fazy grupowej eliminacji Mistrzostw Świata. Po zakończeniu spotkania członkowie sztabu Garetha Southgate’a domagali się ukarania Polaków, a szczególnie Kamila Glika, sugerując, że z ust naszych zawodników padały rasistowskie komentarze.

– Anglicy w przerwie meczu skarżyli się sędziemu, że pod adresem jednego z ich zawodników zostały użyte obraźliwe słowa na tle rasistowskim. To jednak kompletna bzdura – mówił Rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.

– FIFA jest w trakcie analizowania oficjalnych raportów z meczu eliminacji MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Odpowiednie informacje zostaną ocenione przez organy dyscyplinarne w celu podjęcia stosownej decyzji – napisano w komunikacie światowej federacji.

– Stoimy murem za Kamilem Glikiem po bezpodstawnych atakach angielskich piłkarzy. Na takie sytuacje nie ma zgody PZPN. Kamil wielokrotnie udowadniał swoją klasę zarówno na boisku, jak i poza nim. Jest wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o charakter i wolę walki – napisał na twitterze Kulesza.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.