Katarzyna Kiedrzynek / fot. Mikołaj Barbanell (Pilkarski Świat)

Katarzyna Kiedrzynek po siedmiu latach spędzonych we Francji postanowiła odejść z PSG. Obowiązujący do końca czerwca kontrakt nie zostanie przedłużony.

Do Paryża Katarzyna Kiedrzynek trafiła w 2013 roku z Górnika Łęczna. Z miejsca stała się podstawową bramkarką zespołu, jak i gwiazdą całej ligi. Wystąpiła łącznie w 119 spotkaniach. Dwukrotnie wystąpiła w finale Ligi Mistrzów UEFA. Niestety, w obu przypadkach zespół reprezentantki Polski musiał przełknąć gorzki smak porażki. Po owocnych siedmiu latach reprezentowania barw PSG, Katarzyna Kiedrzynek postanowiła odejść. Zdecydowała się nie przedłużyć wygasającego z końcem czerwca kontraktu. O swojej decyzji poinformowała za pomocą wpisu w mediach społecznościowych oraz krótkiego filmu umieszczonego na platformie Youtube.

– Spędziłam siedem lat w Paryżu i wszystkie te siedem sezonów było niesamowite. Oczywiście były dobre i złe momenty, to w futbolu jest normalne. Takie jest życie piłkarzy i piłkarek. Chciałam przekazać słowa prosto z serca i podziękować za wszystkie te lata, w których wspieraliście moją drużynę i mnie. – powiedziała.

Katarzyna Kiedrzynek najprawdopodobniej zostanie zawodniczką niemieckiego Wolfsburga. Tam spotka się z Ewą Pajor, jedną z najlepszych piłkarek na świecie, która niedawno przedłużyła kontrakt z finalistą Ligi Mistrzów z 2017 roku.

Źródło: Twitter Katarzyna Kiedrzynek, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *