Kamil Kosowski o Sebastianie Szymańskim: Wyglądał trochę jak junior, który przyjechał na dorosłą kadrę

Kamil Kosowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Kamil Kosowski na łamach “Przeglądu Sportowego” przeanalizował powołania “biało-czerwonych przez Paulo Sousę na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy.

Dla wielu szokiem było pominięcie Kamila Grosickiego, który pomimo, że był odstawiony na boczny to w West Bromwich Albion, to nadal wartością dodaną kadry. Także brak na głównej liście powołanych na próżno szukać Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik Dynama Moskwa jest istotnym punktem w swoim klubie, ale na szansę wyjazdu na EURO 2020 musi zaczekać.

 – W Rosji zbiera bardzo dobre recenzje, jest ważnym piłkarzem Dinama Moskwa, ale ma małe szanse, by pojechać na Euro. Wydaje mi się, że Sebastian przespał swój moment. W kadrze Sousy zagrał tylko w meczu z Węgrami i nie był to występ na miarę jego potencjału. Wyglądał trochę jak junior, który przyjechał na dorosłą kadrę. Ta decyzja Sousy też mi się podoba. Powołuję cię, daję ci szansę, a ty zawodzisz. Więc znów musisz pracować na kolejną szansę i czekać w kręgu zainteresowań – pisze Kosowski w “PS”.

Dla byłego reprezentanta Polski pozytywnym zaskoczeniem jest powołanie Tomasza Kędziory z Dynama Kijów.43-latek twierdzi, że boczny obrońca zasłużył, by znaleźć się w gronie powołanych na EURO. – Dla mnie to murowany kandydat do gry na prawej stronie – dodał.

Z kolei dziwi go obecność Dawida Kownackiego. Paulo Sousa szukał alternatyw dla kontuzjowanego Krzysztofa Piątka i sięgnął aż do 2. Bundesligi. – Nie ma za sobą dobrego sezonu, nie jest typową dziewiątką, bardziej nadaje się do gry jako boczny napastnik lub skrzydłowy – ocenia.

Słowa pochwał skierował w kierunku Kuby Świerczoka, który imponował w rundzie wiosennej formą strzelecką. – Uważam, że to świetna decyzja selekcjonera. Napastnik Piasta będzie naszym dżokerem i czarnym koniem drużyny. Kuba może wejść na podmęczonych rywali i swoim ciągiem na bramkę wprowadzić sporo zamieszania. To w połączeniu z jego nieprzeciętnymi umiejętnościami sprawia, że jest tej kadrze potrzebny – kończy.

źródło: przegladsportowy.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *