Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski pojawili się Łukasz Fabiański z West Ham United oraz Kamil Glik z AS Monaco. Biało-czerwoni już w czwartek zmierzą się w ramach Ligi Narodów na Stadionie Śląskim z Portugalią (godz. 20:45).

Kamil Glik: Zawsze sprawia przyjemność granie przeciwko wielkim przeciwnikom. Nie uważa, że przez brak Cristiano Ronaldo jakość rywali jest niższa. Nie tak dawno, bo na mistrzostwach Europy graliśmy przeciwko Portugalii i gdzieś te wspomnienia wracają. Być może w niektórych naszych głowach wspomnienia z turnieju wracają przed tym meczem. Bernardo Silva na pewno z roku na rok jest coraz ważniejszą postacią w reprezentacji. Trafił do silnego europejskiego klubu za duże pieniądze. Niski, lewa noga świetnie wyszkolona, jest świetnym zawodnikiem. Oglądanie go to sama przyjemność. Miejmy nadzieję, że Krzysztof Piątek błyśnie formą w czwartek, a do tego czasu musimy trochę potrenować.

Łukasz Fabiański: Myślę, że wprowadzenie nowych rozwiązań dla kibiców niepełnosprawnych na meczach reprezentacji Polski to świetna idea. Nigdy nie miałem problemów z linią obrony i dla nie ma większego znaczenia. Obrona jest to formacja nad którą trzeba cały czas pracować. Jak ja grałem, linia defensywna grała bardzo dobrze. Chcę, że było widać w tych meczach nas progres. Jerzy Brzęczek i Adam Nawałka to dwie rożne osobowości i nowy selekcjoner też potrzebuje czasu, by nas lepiej poznać. Taktyczne niuanse też się różnią, ale nie chcę tego oceniać.

Przejdź do paska narzędzi