juventus.com

W zaległym spotkaniu 19. kolejki Serie A, Crotone przegrało z Juventusem 0:2. Spotkanie to zostało przełożone jeszcze w grudniu, kiedy Juventus szykował się do meczu o Superpuchar Włoch z Milanem w Katarze.

Do regionu Kalabria przyjechał Juventus Turyn. Plan był prosty. Gładkie zwycięstwo, nie przemęczając się przy tym. Nie da się ukryć, że obie te drużyny dzieli przepaść. Od samego początku spotkania, Turyńczycy atakowali na bramkę gospodarzy, natomiast Crotone próbowało te ataki rozbijać. Ataki Juve były bardzo powolne, bez dynamiki, bez polotu. Jednakże sytuacje prowadził tylko mistrz Włoch, oddając cztery strzały na bramkę. Dla porównania – Gospodarze nie oddali ani jednego strzału.

Dla bianconerich, stojąca gra drużyny ze Stadio Ezio Scida, była wymarzoną okazją na zdobycie bramki i ustawić mecz pod siebie. Bardzo ciekawa była statystyka posiadania piłki w pierwszej połowie wynosiła ona 19%-81% ! Do tego wymienili ze sobą 402 podań. Choć nie od dziś wiadomo, że statystyki nie grają. W 43 minucie Crotone oddało pierwszy strzał na bramkę, jednak nie celny. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak warto pochwalić drużynę gospodarzy za perfekcyjną grę w obronie. Do przerwy wynik 0:0. Garść statystyk po pierwszej połowie. Całkowita dominacja Juventusu!

W drugiej połowie znaczniej lepiej zaczęli poczynać sobie gospodarze, zespół kompletnie nie przypominał tego z pierwszej połowy, gdzie próbowali tylko bronić dostępu do własnej bramki. Mimo, że Juventus był drużyną przeważającą, nie potrafili tego wykorzystać. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 60 minucie gry, Mario Mandzukic skierował piłkę do siatki. Dla Chorwata, który emanuje doskonałą dyspozycją, jest to piąte trafienie w sezonie.

W 74 minucie było już po meczu. Gonzalo Higuain zrobił wszystko perfekcyjnie, podwyższając prowadzenie na 0:2. Bardzo dobrą asystę zaliczył Thomas Rincon.

Juventus próbował całkowicie dobić Crotone, dogodną sytuację miał Miralem Pjanic, jednakże trafił w poprzeczkę. Nic więcej się nie wydarzyło w tym meczu. Crotone przegrało z Juventusem 0:2. Choć warto zaznaczyć bardzo dobrą obronę drużyny gospodarzy, do pierwszej straconej bramki.

CROTONE (4-4-2): Cordaz; Rosi, Ceccherini, Ferrari, Mesbah; Sampirisi ( 70. Acosty), Barberis, Capezzi, Stoian; Tonev ( 80. Trotta), Falcinelli ( 84. Suljic) .

JUVENTUS (4-2-3-1): Buffon; Dani Alves ( 78 Barzagli, Bonucci, Rugani, Asamoah; Khedira ( 70. Pjanic), Rincon; Pjaca ( 88. Sturaro) , Dybala, Mandzukic; Higuain.

Arbiter :  Paolo Valeri