Juventus Turyn mistrzem Włoch

Juventus Turyn

Juventus Turyn wygrał 3:0 z Crotone i został po raz 33. mistrzem Włoch. Bramki dla Bianconeri strzelali Mandzukić, Dybala oraz Alex Sandro.

Juventus, by świętować dzisiaj kolejne Scudetto musieli pokonać Crotone zadanie, jednak  nie wydawało się takie proste, goście walczą o utrzymanie i od 7. meczy nie doznali porażki. Dla Bianconeri to miał być kolejny kierunek w stronę tryplety, po zwycięstwie nad Lazio w pucharze Włoch, dzisiaj chcieli zapewnić sobie podwójną koronę w kraju. Już w 13. minucie Juventus objął prowadzenie Mandzukić po podaniu od Cuadrado otworzył wynik spotkania. W 39. minucie Dybala fantastycznym strzałem z rzutu wolnego podwyższył wynik spotkania, już wtedy najbardziej zagorzali fani Romy musieli się pogodzić z kolejnym mistrzostwem Juventusu.W 84. minucie Alex Sandro ustalił wynik spotkania. Bianconeri spokojnie kontrolowali do końca mecz i zostali po raz 6. z rzędu i po raz 33. mistrzami Włoch, gdyby nie afera Calciopoli, to Turyńczycy mogli by się pochwalić, już 35. mistrzostwem.

Juventus 3:0 Crotone