Juventus-AC Milan, czyli Derbi D’Italia

liveonscore.com

Co to był za mecz! Grande Partita w Turynie! Juventus wygrywa z Milanem 2-1 po wspaniałym meczu na Juventus Stadium!!!

Pierwsza połowa na Juventus Stadium rozpoczęła się od mocnej ofensywy Milanu, czego skutkiem był rzut rożny już w pierwszej minucie spotkania. Było to mimo wszystko dość niespodziewane, ponieważ wszyscy spodziewali się takiego startu ze strony gospodarzy. W czwartej minucie po raz pierwszy do głosu doszedł Juventus, który postraszył Gianluigiego Donnarummę strzałem bardzo aktywnego Marko Pjacy. Chwilę później kolejną okazję do strzelenia gola miał młody Chorwat, ale tym razem przestrzelił. W dwudziestej trzeciej minucie sędzia Daniele Massa ukarał żółtą kartką Mario Pasalicia. Trzydziesta minuta to w końcu otwarcie wyniku meczu, kiedy to Medhi Benatia wykorzystał doskonałe podanie od Daniego Alvesa i potężnym strzałem pokonał Donnarummy. Do czterdziestej trzeciej minuty trwała potężna ofensywa Juventusu. Wtedy to właśnie piękną kontrę wyprowadził Gerard Deulofeu i obsłużył podaniem Kolumbijczyka, Carlosa Baccę, który wykończył pewnie sytuację sam na sam z Buffonem.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany Lichtsteinera za Andreę Barzagliego. Tempo spotkania wskoczyło od początku na poziom szalony. W pięćdziesiątej minucie jedną z wielu interwencji wykazał się Donnarumma, który pięknie obronił strzał Pjanicia. Bardzo aktywny w tym meczu był Marko Pjaca, który raz po raz stawarzał sobie okazje, zwłaszcza po przerwie, ale żadna z nich nie została wykorzystana. W pięćdziesiątej czwartej minucie z konieczności musiał zejść strzelec gola na 1:1, Carlos Bacca, którego zmienił Słowak Juraj Kucka. Pięć minut później wydawało się, że wynik jest rozstrzygnięty, ale Pjaca zmarnował wspaniałą szansę po błędzie De Sciglio. Z każdą chwilą rosła dominacja, a jednocześnie frustracja gospodarzy. Siedemdziesiąta trzecia minuta to kolejny popis młodziutkiego “Gigio” Donnarummy, który dwukrotnie w jednej akcji ratował Milan po strzałach Khediry i Higuaina. Kluczowe dla losów spotkania okazały się jednak cztery minuty, które doliczył Daniele Massa. Ostatecznie przełożyło się to na aż siedem minut, ponieważ w dziewięćdziesiątej trzeciej minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Jose Ernesto Sosa. Najlepsze w tym meczu miało jednak dopiero nadejść, ponieważ dwie minuty później znowu objawił się geniusz młodego bramkarza Milanu, ale dosłownie kilka sekund później nastąpiła konsternacja na boisku, ponieważ Vangioni zagrał piłkę ręką w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dybala i pewnie wykorzystał rzut karny.