Bundesliga: Efekt “Dobrej Zmiany” w Levenkusen?

Bayer Levenkusen przerwał serię trzech porażek z rzędu i zremisował 1:1 z Werderem Brema na inaugurację 24. kolejki. A “Aptekarze” mieli olbrzymią szansę na zdobycie kompletu punktów.

Podopieczni Tayfuna Korkuta znakomicie weszli w mecz. Już w siódmej minucie Julian Brandt uderzył z dystansu w poprzeczkę, a do piłki dopadł jeszcze Kevin Volland, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu przez większość pierwszej połowy.

W drugiej części gry do głosu zaczęli dochodzić częściej zawodnicy Werderu. W 76. minucie zamieszanie w szeregach defensywy rywali po stałym fragmencie wykorzystał rezerwowy Claudio Pizarro i doprowadził do remisu. W końcówce meczu Bayer niespodziewanie mógł jeszcze zdobyć decydującą bramkę. Omar Toprak w doliczonym czasie gry dostał szansę na gola z rzutu karnego, ale strzelił zbyt lekko dla będącego na posterunku Feliksa Wiedwalda.

Bayer Levenkusen – Werder Brema 1:1 (1:0)