Jurgen Klopp wskaże niebawem, kto zastąpi Jordana Hendersona w roli kapitana

Jurgen Klopp

fcliverpool.com

Jurgen Klopp chciał, by Jordan Henderson pozostał w Liverpoolu. Nie zablokował jego przenosin do Arabii Saudyjskiej, a The Reds otrzymali 14 milionów euro.

Dotychczasowy kapitan Liverpoolu dołączył do Al-Ettifaq, gdzie tygodniowo będzie zarabiać 700 tysięcy funtów tygodniowo. – Jeśli poczuł potrzebę odejścia, to nie było powodu, dla którego mielibyśmy rzucać kamienie na jego drodze – stwierdził Klopp.

– Dokładnie wiedział, jaka jest sytuacja – że chcieliśmy go zatrzymać. Było to pełne szacunku i pełne wszystkiego, czego potrzebował w takiej sytuacji – dodał. Henderson był krytykowany za wsparcie na rzecz praw LGBTQ+, ponieważ aktywność seksualna osób tej samej płci jest nielegalna w Arabii Saudyjskiej. Zawodnik w przeszłości publicznie wspierał tę społeczność.

Niemiecki menedżer planuje wręczyć opaskę kapitańską Virgilowi van Dijkowi na towarzyskie spotkanie jego drużyny z Leicester City na Stadionie Narodowym w Singapurze w niedzielę. Holender jest faworytem do roli kapitana, ale Klopp wciąż potrzebuje czasu, aby zastanowić, kto zastąpi Hendersona.

Znam już swoją decyzję, ale najpierw muszę powiedzieć o tym graczom, zanim powiem o tym publicznie – wytłumaczył. Spodziewane jest także odejście Fabinho do Al-Ittihad. To przyspieszyło potrzebę wzmocnienia przez Liverpool linii pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.