Jurgen Klopp: Roberto Firmino jest wyjątkowy

Roberto Firmino

liverpoolfc.com

Jurgen Klopp mocno chwalił występ Roberto Firmino w ostatniej kolejce Premier League.

W sobotę FC Liverpool pokonał Southampton 4:0. Brazylijczyk miał wkład w trzy z czterech bramek. Nie uszło to oczywiście uwadze głównemu szkoleniowcowi “The Reds”.

On jest po prostu wyjątkowy i bardzo sprytny. To było imponujące jak się poruszał w pierwszej połowie, wobec ciasnej formacji rywali. Nie znam zawodnika, który tak jak on wykorzystuje umiejętności kolegów z zespołu – stwierdził Klopp po meczu.

Niemiecki trener pochwalił także postawę całego zespołu w tym spotkaniu.

Nie chodzi o to, by po takim meczu jak w sobotę zamknąć sezon i myśleć, że już po wszystkim. Chodzi o pokazanie szacunku wobec rywali. Jordan Henderson jest jednym z przykładów. Czy wyglądał jak kapitan drużyny, która ma 19 punktów przewagi nad rywalami? Ani przez sekundę. Wyglądaliśmy tak, że jakbyśmy przegrali to stracilibyśmy pozycję w tabeli. To jedyny sposób, by wygrać – powiedział Klopp.

Przeczytaj też: Premier League: Southampton wytrzymał tylko 45 minut. Pogrom Liverpoolu