Premier League: Southampton wytrzymał tylko 45 minut. Pogrom Liverpoolu

Mohamed Salah/FC Liverpool

FC Liverpool pokonał Southampton 4:0 w 25. kolejce Premier League. Bramki zdobyli Alex Oxlade-Chamberlain, Jordan Henderson i Mohamed Salah (dwie).

Tym razem na Anfield Road kibice na bramki czekali do drugiej połowy. W 47. minucie “The Reds” przeprowadzili świetną akcję prawą stroną boiska. Piłkę otrzymał Alex Oxlade-Chamberlain, który zszedł do środka i z poza pola karnego idealnie przymierzył tak, że Alex McCarthy był bez szans. Po niemal kwadransie Southampton popełniło duży błąd przy wyprowadzaniu piłki. McCarthy wybił futbolówkę po wznowieniu gry, ale przejął ją w środku boiska jeden z zawodników Liverpoolu. Zagrał na skrzydło do Firmino, który odegrał do Jordana Hendersona, a ten pewnie podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. W 72. minucie było już 3:0 za sprawą największej gwiazdy zespołu – Mohameda Salaha. Egipcjanin ponownie trafił do siatki w końcówce spotkania, ustalając tym samym wynik.

Cały mecz w barwach Southampton zagrał polski obrońca – Jan Bednarek.

1 luty 2020, godz. 16:00, Anfield Road, 25. kolejka Premier League

FC Liverpool – Southampton 4:0 (0:0)

Alex Oxlade-Chamberlain 47′, Jordan Henderson 60′, Mohamed Salah 72′ i 90’+

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum (81′ Minamino), Fabinho, J. Henderson (C) (88′ Lallana) – M. Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain (73′ Keïta).

Southampton F.C.: A. McCarthy – Ward-Prowse, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo (82′ Boufal), Romeu, Højbjerg (C), Redmond – S. Long (69′ Obafemi), Ings (70′ Adams).

Żółte kartki: 65′ Ward-Prowse (SOT), 90′ J. Stephens (SOT)