Jurgen Klopp: Manchester City to najlepsza drużyna na świecie

talksport.com

talksport.com

Przed meczem Ligi Mistrzów przeciwko Napoli, Jurgen Klopp udzielił wypowiedzi, w której wskazał najlepszy klub na świecie. Jego zdaniem najlepszą drużyną jest… Manchester City.

Liverpool jest aktualnie na szczycie tabeli Premier League i ma pięć punktów przewagi nad obecnym mistrzem Anglii – Manchesterem City. Mimo tego Klopp nie popada w samozachwyt i jest zdania, że jego drużyna jest gorsza niż “The Citizens”.

 – Nie możemy być najlepszą drużyną w Europie, ponieważ Manchester City to najlepsza drużyna na świecie – mówi Klopp.

Zdaniem niemieckiego szkoleniowca Liverpool swój sukces z poprzedniego sezonu zawdzięcza temu, że miał wiele szczęścia, ale podkreśla też, że jego zespół stawał na wysokości zadania w najważniejszych momentach.

– W zeszłym roku byliśmy naprawdę dobrzy. Nie jestem pewny, czy byliśmy najlepszą drużyną w Europie, ale w odpowiednich momentach radziliśmy sobie świetnie i dlatego wygraliśmy Ligę Mistrzów. Minęło sporo czasu. Trzy lub cztery miesiące. Pojawia się pytanie, czy teraz drużyny będą grały przeciwko nam inaczej. Nie mam pojęcia, jeśli ​​mam być szczery. Nigdy nie brałem udziału w sezonie Ligi Mistrzów, wygrywając rok wcześniej – tłumaczy Klopp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.