Juan Mata wspomina Louisa van Gaala

juanmata8.com

Juan Mata udzielił wywiadu w oficjalnym klubowym podcaście. Hiszpan wspominał Louisa van Gaala.

Holenderski szkoleniowiec objął stery na Old Trafford latem 2014 roku i spędził w klubie dwa lata. Hiszpański pomocnik był już wtedy w Manchesterze.

– Wszedłem do pokoju, w którym poza menadżerem był jeszcze Ryan Giggs, butelka czerwonego wina Rioja oraz trzy kieliszki. Van Gaal zapytał, czy mam ochotę się napić, ale odmówiłem – wspomniał Mata.

– Menadżer napił się wina, a później poprosił, żebym opowiedział mu, kim jestem. Odparłem, że mam na imię Juan, mam 26 lat i gram w piłkę nożną. “Nie, nie. Opowiedz mi, kim jesteś jako mężczyzna. Masz rodzinę? Czy życie rodzinne jest dla ciebie ważne?”

– Van Gaal potrafi być bardzo groźny, kiedy stanie z tobą twarzą w twarz. Później był jednak bardzo serdeczny i wyrozumiały. Był kimś więcej, niż tylko menadżerem. To wspaniały człowiek, od którego wiele się nauczyłem – przyznał Hiszpan.

– Mówię wam, Van Gaal momentami był straszny. Ogólnie był bardzo rozsądnym i wyrozumiałym człowiekiem. Być może tego po nim nie widć, ale potrafi również być wrażliwy. Czasem przemawiały przez niego emocje i kiedy mówił o ważnych rzeczach, potrafił się rozpłakać. Kiedy odnajdywał odpowiednie wartości i właściwy futbol, potrafił być emocjonalny.

Źródło: goal.com, devilpage.pl (tłumaczenie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi