Jose Mourinho naciska zarząd na nowe umowy dla hiszpańskiego duetu

http://www.squawka.com

Trener Czerwonych Diabłów powiedział władzom klubu, że oczekuje nowych kontraktów dla Juana Maty i Andera Herrery.

Mourinho chce pozostania Hiszpanów, z powodu ich wpływu na atmosferę w szatni, która jak wszyscy wiedzą, jest w rozsypce w tym sezonie.

Parze kończą się kontrakty następnego lata, ale Portugalczyk poinformował Eda Woodwarda, żeby zaoferował nowe umowy pomocnikom, którzy często nie łapią się do pierwszego składu.

Podobna sytuacja miała miejsce z Marouanem Fellainim w poprzednim sezonie. Wówczas Jose Mourinho mocno zabiegał o pozostanie Belga na Old Trafford, aż w końcu uzyskał to czego chciał i belgijski, defensywny pomocnik pozostał w klubie. Jeśli chodzi o Mate czy Herrere, to nie wiemy na razie jak bardzo będzie zależeć portugalskiemu szkoleniowcowi na ich utrzymaniu. Natomiast wiemy, że Mourinho docenia wkład zawodników poza boiskiem. Według trenera, hiszpański duet elektryzująco wpływa na zespół, kiedy sam wielokrotnie kwestionuje postawę swoich graczy.

Trzeba pamiętać, że nie tylko postawa pozaboiskowa wpływa na taką decyzję Portugalczyka. Mata jest nadal jednym z bardziej utalentowanych technicznie pomocników. Natomiast wszechstronność Herrery i wykonywania szczegółowych instrukcji  taktycznych są również ogromnie cenione.

W ostatnim czasie, w klubie z czerwonej części Manchesteru prowadzone są rozmowy dotyczące przyszłości graczy, którym niedługo kończą się kontrakty. Panuje przekonanie w klubie, że Anthony Martial i Luke Shaw podpiszą nowe umowy, a hiszpański duet podąży ich śladami. Trwają także rozmowy z Davidem De Geą.

Źródło: www.standard.co.uk


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *