Jose Mourinho: Ivan Rakitić jest jednym z najbardziej niedocenianych piłkarzy

90min.com

Portugalczyk, po przygodzie z Manchesterem United odpoczywa od fachu trenerskiego i  teraz występuje jako ekspert dla stacji telewizyjnej. 

Po sobotnim El Clasico –  wygranym przez Barcelonę 1:0 – Jose Mourinho nie szczędził pochwał dla Chorwackiego pomocnika, który strzelił decydującego gola.

Jest on jednym z najbardziej niedocenionych piłkarzy na świecie. Gra na najwyższym poziomie w każdej fazie akcji. Świetnie broni – tym samym asekuruje Messiego – mądrze biega i jest bardzo rozsądny z piłką przy nodze.

– Barcelona jest teraz o wiele solidniejszym zespołem, w porównaniu do poprzednich sezonów. Teraz wiedzą, jak bronić wspólnie, całym zespołem. Mimo, że nie grają tak widowiskowej piłki, do której nas przyzwyczaili, to cały czas wygrywają. To jest kluczowe, jeśli chce się rzucać wyzwanie mocnym klubom w ćwierćfinale czy półfinale Ligi Mistrzów.

Mimo tak pięknych pochwał dla pomocnika Barcelony, Jose Mourinho wskazał jeden aspekt, który Chorwat powinien poprawić.

Musi poprawić swoje profile na mediach społecznościowych, ponieważ ten obszar staję się coraz ważniejszy w dzisiejszych czasach.

Osobiście zgadzam się z Mourinho, że media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w świecie piłki nożnej. Jednakże, czy nie jest miło oglądać piłkarza, który woli przemawiać do kibiców poprzez grę na boisku niż przez media społecznościowe?

Źródło: https://www.football-espana.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi