Joao Felix: Przychodzę do Atletico, by napisać własną historię

Joao Felix w zeszłym tygodniu związał się z Atletico Madryt siedmioletnią umową, a Benfica Lizbona otrzymała za Portugalczyka 126 milionów euro, co uczyniło go trzecim najdroższym zawodnikiem na świecie.

Ze względu na skalę talentu, 19-letni Joao Felix jest często porównywany do Cristiano Ronaldo. Chociaż sam piłkarz nie chce, aby porównywać go Ronaldo i podkreśla, iż chce napisać własną historię. – Cristiano Ronaldo jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Opowiadał mi wiele o Madrycie, który bardzo mu się spodobał.Ale ja chce być zapamiętany jako Joao Felix – przyznaje. – Jestem szczęśliwy, iż mogę wziąć udział w projekcie budowy wielkiego Atletico. Jestem tutaj, aby pomóc drużynie, a moi koledzy dobrze mnie przyjęli – dodaje.

Wykonuję swoją pracę na boisku i nie zwracam uwagi na cenę jaką za mnie zapłacono i postaram się udowodnić wartość na murawie – stwierdził Joao Felix. Portugalczyk już w debiutanckim sezonie w barwach Benfiki stał się kluczową postacią. W całym sezonie Felix zdobył dwadzieścia bramek dodając przy tym jedenaście asyst.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *