Joan Laporta: Miałem bezpośredni kontakt z Xavim, wiedziałem, że nadejdzie jego czas

Laporta i Xavi

Zdjęcie: FC Barcelona

Eksplozja formy pod wodzą Xaviego przywróciła wiarę kibiców Barcelony. Wielu wychodzi z założenia, że początkiem zmian był powrót Joana Laporty.

Prezydent odziedziczył klub w potężnych tarapatach finansowych i sportowych. W letnim okienku wykonał przemyślane posunięcia. Zimą na Camp Nou przybyli Pierre-Emerick Aubameyang i Adama Traore, którzy wnieśli polot na skrzydłach. Wszystko to, w połączeniu z restrukturyzacją gigantycznego zadłużenia Barcelony, pomogło klubowi wrócić na właściwe tory.

– Mieliśmy bezpośredni i stały kontakt z Xavim od czasu wyborów. Podkreślałem, iż w końcu nadejdzie na niego czas. Zapytałem go, czy jest gotowy, a on odpowiedział, że tak. Wtedy Mateu Alemany i Rafa Yuste pojechali do Kataru, by dokończyć proces porozumienia – powiedział Laporta w “Mundo Deportivo”.

– Ousmane Dembele, to dobry dzieciak. Choć sprawił nam kilka większych kłopotów, to Xavi zdecydował się na niego stawiać. ponieważ może coś zmienić na boisku. Teraz, jeśli chce zostać będzie musiał dostosować się do naszego limitu pensji – przyznał.

– Chcemy, aby Gavi i Araujo kontynuowali pracę w Barçy przez wiele lat, ale w ramach wprowadzonych przez nas stawek płac. Negocjacje są na dobrej drodze – dodał.

Wypowiedział się też o projekcie Espaia Barca, która doprowadzi do rozbudowy Camp Nou i obiektów treningowych. – Wszystko idzie zgodnie z planem. W kwietniu mamy nadzieję otrzymać licencje. Obecnie oceniamy wpływ wojny na Ukrainie na projekt. Podniosło cenę materiałów i podniosło stopy procentowe; trwają nad tym prace – stwierdził.

Podkreślił, że pomysł utworzenia Superligi jest kontynuowany. – Nadal jesteśmy tam z Realem Madryt, ​​Juventusem i innymi zespołami. Angielskie i niemieckie kluby są nadal zainteresowane i chcą wiedzieć, czy projekt się narodzi, czy Liga Mistrzów zostanie zreformowana – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x