Joan Laporta: Ilkay Gundogan jest zawodnikiem, który wolał iść do klubu z prestiżem

Joan Laporta

FC Barcelona

Joan Laporta w czwartek w “TV3” wygłosił kilka bardzo intrygujących oświadczeń i przedstawił plany klubu na letnie okienko transferowe.

Fiasko przy sprowadzeniu Leo Messiego, było nieco rozczarowujące, ale dążenia do Katalończyków są szerokie. – Messi chciał wrócić do nas. Miał bardzo ciężki okres w Paryżu. Jego ojciec powiedział mi, że nie chce mieć takiej presji. My, Cules, szanujemy go. Barcelona zawsze będzie jego domem. Oby mu się dobrze powodziło w Miami – mówi prezydent Barcy.

Odniósł się do wypuszczenia Argentyńczyka dwa lata temu. – Są to decyzje, które musisz podejmować jako prezydent, Barca jest przede wszystkim, ale mam też piłkarskiego ducha i wiedziałem o tym od dziecka. Musiałem umieścić instytucję powyżej – dodaje.

Pierwszeństwo mają teraz umowy z zawodnikami, a Xavi musi się uzbroić w cierpliwość. – Kiedy nadejdzie czas, porozmawiamy z nim o nowej umowie. Po pierwsze, są priorytety i Xavi to rozumie. Ale chcemy, żeby kontynuował i on też. Jestem przekonany, że pójdzie z nami. Nie ustaliliśmy jeszcze daty – wyjaśnia Laporta.

– Ilkay Gundogan jest zawodnikiem, który wolał iść do klubu z prestiżem i przedkładał go nad pieniądze w City. Xavi również dodał graczowi pewności siebie. Kupiliśmy zawodnika z doświadczeniem – podkreśla.

– Jeśli chodzi o Oriola Romeu, to Deco i Mateu Alemany będą nad tym pracować. Jest kilka nazwisk, które nam się podobają i nad którymi pracujemy. Mieliśmy ofertę w wysokości 100 milionów euro za Frenkiego de Jonga i słusznie jej nie przyjęliśmy. Otrzymaliśmy też propozycje za Pedriego, Ansu Fatiego i Christensena – zdradza.

Duma Katalonii postara się pozyskać Ardę Gulera z Fenerbahce. – Deco był w Stambule. La Liga pozwala nam działać na następny sezon bez wpływu na finansowe Fair Play. Guler jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i staramy się sfinalizować transakcję – kończy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.