Joan Laporta: Ilkay Gundogan jest zawodnikiem, który wolał iść do klubu z prestiżem
Joan Laporta w czwartek w "TV3" wygłosił kilka bardzo intrygujących oświadczeń i przedstawił plany klubu na letnie okienko transferowe.
Fiasko przy sprowadzeniu Leo Messiego, było nieco rozczarowujące, ale dążenia do Katalończyków są szerokie. - Messi chciał wrócić do nas. Miał bardzo ciężki okres w Paryżu. Jego ojciec powiedział mi, że nie chce mieć takiej presji. My, Cules, szanujemy go. Barcelona zawsze będzie jego domem. Oby mu się dobrze powodziło w Miami - mówi prezydent Barcy.
Odniósł się do wypuszczenia Argentyńczyka dwa lata temu. - Są to decyzje, które musisz podejmować jako prezydent, Barca jest przede wszystkim, ale mam też piłkarskiego ducha i wiedziałem o tym od dziecka. Musiałem umieścić instytucję powyżej - dodaje.
Pierwszeństwo mają teraz umowy z zawodnikami, a Xavi musi się uzbroić w cierpliwość. - Kiedy nadejdzie czas, porozmawiamy z nim o nowej umowie. Po pierwsze, są priorytety i Xavi to rozumie. Ale chcemy, żeby kontynuował i on też. Jestem przekonany, że pójdzie z nami. Nie ustaliliśmy jeszcze daty - wyjaśnia Laporta.
- Ilkay Gundogan jest zawodnikiem, który wolał iść do klubu z prestiżem i przedkładał go nad pieniądze w City. Xavi również dodał graczowi pewności siebie. Kupiliśmy zawodnika z doświadczeniem - podkreśla.
- Jeśli chodzi o Oriola Romeu, to Deco i Mateu Alemany będą nad tym pracować. Jest kilka nazwisk, które nam się podobają i nad którymi pracujemy. Mieliśmy ofertę w wysokości 100 milionów euro za Frenkiego de Jonga i słusznie jej nie przyjęliśmy. Otrzymaliśmy też propozycje za Pedriego, Ansu Fatiego i Christensena - zdradza.
Duma Katalonii postara się pozyskać Ardę Gulera z Fenerbahce. - Deco był w Stambule. La Liga pozwala nam działać na następny sezon bez wpływu na finansowe Fair Play. Guler jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i staramy się sfinalizować transakcję - kończy.
Joan Laporta: “We’ve received offers for Pedri, Ansu Fati, Christensen, De Jong and Araújo but we think they have to continue”. 🔵🔴 #FCB
“They have a present and a future at the club”, told @OnzeTv3. pic.twitter.com/4YFukFwdRj
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 29, 2023
-

AktualnościUSA - Paragwaj przewidywane składy. Kto wybiegnie w pierwszej jedenastce? | 13.06.2026Nowacki / 12 czerwca 2026, 17:08
-


AktualnościUSA - Paragwaj sędzia. Kto sędziuje to spotkanie? (13.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 15:17
-




AktualnościOceny pomeczowe Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 12:09
-




AktualnościOceny pomeczowe Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 12:09
-

AktualnościPrzewidywane składy zespołów na mecz Kanada - Bośnia i Hercegowina | 12.06.2026Nowacki / 12 czerwca 2026, 11:05
-

AktualnościKanada - Bośnia i Hercegowina sędzia. Kto poprowadzi spotkanie? (12.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 9:19

































