Darko Jevtic: W zespole jest dobra atmosfera

Darko Jevtic, zdobywca zwycięskiej bramki w meczu z FC Midtjylland, opowiedział o przygotowaniach do nowego sezonu.

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Po wygranym spotkaniu Lecha Poznań z FC Midtjylland przepytaliśmy o przygotowania i odczucia przed startem sezonu, zdobywcę zwycięskiej bramki, pomocnika Kolejorza Darko Jevtica. 

Piłkarskiswiat.com: Wygrywacie kolejny mecz sparingowy, tym razem z FC Midtjylland, jak wrażenia po spotkaniu? Jak wyglądało to z boiska?

Darko Jevtić: Graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem, który gra dobry futbol. Duńczycy mają w składzie świetnych piłkarzy, ale to my byliśmy lepsi. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Mieliśmy swoje problemy podczas spotkania, ale ostatecznie wygraliśmy, co jest najważniejsze. Sporo jeszcze w naszej grze jest do poprawy ale takie zwycięstwa dają nam pewność siebie. 

W meczach kontrolnych wyglądacie nieźle, wiele się w drużynie zmieniło. To zupełnie inny Lech niż w zakończonym sezonie. Po takich meczach z optymizmem patrzycie w przyszłość?

Ciężko i dobrze trenujemy, wydaje mi się że w meczach też wyglądamy nieźle. Staramy się robić na boisku to, czego oczekuje od nas trener, mam wrażenie, że wykonujemy jego założenia. Jasne że jest jeszcze spory zapas, ale taktycznie jest już nieźle.

Czy po tylu latach spędzonych w Lechu uważasz, że ten sezon będzie wymagał od Ciebie czegoś więcej? Będziesz odpowiedzialny za ofensywę zespołu, być może nawet jako kapitan.

Czuję tą odpowiedzialność, ale nie chcę na siłę szukać pozytywów. W zespole jest dobra atmosfera, dobrze się czujemy. Zobaczymy jak będzie to wyglądać po pierwszych spotkaniach. Dobrze wyglądamy na treningach, ja jestem spokojny o formę zespołu. Odpowiedzialność czuję zawszę kiedy gram. W ofensywie staram się dać z siebie sto procent, czasem się to układa, a czasem jest źle. Zawsze jednak wymagam od siebie jak najwięcej aby pomóc drużynie. To, że jestem zawodnikiem ofensywnym nie zwalnia mnie z obowiązku pomocy kolegom w defensywie. Czy jako kapitan, czy nie, ja zawsze czuje odpowiedzialność. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *