Jest decyzja w sprawie Gattuso. Włoch dokończy sezon

goal.com

Po porażce 0:2 w niedzielnym meczu z Torino doszło do spotkania władz klubu z trenerem Milanu Gennaro Gattuso. Decyzja zapadła po ponad godzinie rozmów i nie jest ona zbyt optymistyczna dla byłego gracza Rossonerich. Włoch dokończy ten sezon na stanowisku trenera, ale w przyszłym sezonie w Mediolanie pojawi się nowy szkoleniowiec.

Decyzja o zwolnieniu Gattuso nie jest dużą niespodzianką. Zespół pod jego wodzą nie prezentuje się zbyt dobrze. Charyzmatycznego szkoleniowca do niedawna broniły jeszcze wyniki i okupowane przez długi czas czwarte miejsce w Serie A, które dawałoby awans do Ligi Mistrzów. Niestety Milan ma problem z punktowaniem i po ostatniej porażce w meczu z Torino został wyprzedzony przez ekipę z Turynu i spadł na szóste miejsce. Władze ekipy z San Siro nie zamierzały już dłużej zwlekać z decyzją i zadecydowały, że Gattuso pożegna się z posadą trenera w ich klubie. Do zmiany dojdzie jednak po sezonie. Jest to spowodowane faktem, iż Milanowi ciężko będzie znaleźć nowego szkoleniowca na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. 

Wydaje się, że decyzja władz Rossonerich jest jak najbardziej właściwa. Gattuso nie potrafi nadać drużynie jakiegokolwiek stylu. Mecze Milanu zwyczajnie męczą oczy. Pomimo obecnych w składzie piłkarzy z dużym potencjałem, jak choćby Piątek czy Paqueta, zespół pod jego wodzą jest encyklopedycznym przykładem tego, jak nie grać w piłkę. W dodatku Milan może skończyć sezon poza ligowym top 4. To skazałoby ich na walkę w Lidze Europy. Pokłosiem takich wyników mogłoby naruszenie zasad finansowego fair play. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi