Jens Lehmann bohaterem skandalu w niemieckiej piłce

żródło: https://commons.wikimedia.org/

Jens Lehmann jest znanym doskonale każdego kibicowi byłym bramkarzem reprezentacji Niemiec. Pomimo, że nasz zachodni sąsiad zakończył karierę już niespełna 10 lat temu, to teraz znów jest na ustach wielu osób. Wszystko przez aferę na tle rasistowskim, przez która pożegnał się z posadą w Hercie.

Lehmann odkąd zawiesił rękawice bramkarskie na kołku wciąż był postacią blisko związaną z piłką. Był asystentem szkoleniowców Arsenalu i Augsburga, a jakiś czas temu został członkiem rady nadzorczej berlińskiej Herthy, lecz dziś z miejscem w owej radzie się pożegnał. Spowodowało to zamieszanie jakie wywiązało się w Niemczech przez Lehmanna i jego niesmacznie brzmiącą wiadomość, w której ostro skomentował zatrudnienie byłego reprezentanta Niemiec – Dennisa Aogo w telewizji. Nie byłoby w tym nic spektakularnego, a cały skandal nie miałby miejsca, gdyby nie fakt, że adresatem tej wiadomości był sam Aogo. Oczywiście w wyniku pomyłki.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

W treści niefortunnego SMS-a Lehmanna miał napisać, że Aogo dostał pracę w Sky Sports tylko dlatego, że jest on osobą czarnoskórą. Dennis Aogo zaś bez większego wahania poinformował o całym zajściu przez co wybuchła afera. W jej efekcie Lehmann natychmiastowo został wyrzucony z rady nadzorczej berlińskiego klubu oraz na tyle stracił wizerunkowo, że okazji do tego, aby ponownie w podobnej radzie zasiąść prędko raczej nie dostąpi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.