Jens Gustafsson: Przyszedłem, aby dać Pogoni Szczecin mistrzostwo Polski

Jens Gustafsson

zdjęcie: https://twitter.com/PogonSzczecin


Dziś odbyła się pierwsza konferencja Jensa Gustafssona, trenera, który obejmie stery Pogoni Szczecin w następnym sezonie. Szwed odpowiedział na pytania dziennikarzy.

– Jestem dumny, że zostałem trenerem Pogoni Szczecin. Chciałbym podziękować prezesowi Jarosławowi Mroczkowi i szefowi pionu sportowego Dariuszowi Adamczukowi za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Czuję dużą ekscytację związaną z przyszłością – wyraził zadowolenie z zatrudnienia w Pogoni Szczecin.

– Decyzja o związaniu się kontraktem z Pogonią Szczecin była bardzo łatwa. Po spotkaniu z Panem prezesem i Panem dyrektorem dowiedziałem się, jakie wartości są dla nich istotne i bardzo mi to przypasowało. Z tego miejsca muszę też podziękować Szwedzkiemu Związkowi Piłki Nożnej, bo świetnie mi się tam pracowało, ale gdy pojawiła się ta okazja, nie mogłem przejść obok niej obojętnie. Znam historię klubu, zwłaszcza tę z ostatnich lat. Wiem, że musimy pracować na tym fundamencie, który został stworzony w ostatnich latach przez trenera Kostę Runjaica – dodał Gustafsson.

– Na pewno postaram się nauczyć polskiego. Nie mogę jednak obiecać, że będzie on w moim wykonaniu płynny. Dla Szwedów język polski jest do nauczenia bardzo trudny – mówił o swoich planach nauki naszego języka.

Oglądałem kilka spotkań, być może około pięciu. Jestem zadowolony z poziomu drużyny, ale w futbolu musisz cały czas starać się być lepszy. Podoba mi się, jak zespół walczy, jak siebie wspiera, jaki jest zgrany. To bardzo ważne, byśmy na boisku zawsze walczyli do końca, bo od tego, jak mocno będziemy walczyć, będzie zależało to, jak silne będziemy otrzymywali wsparcie od naszych kibiców – dodał szkoleniowiec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.