Jean Carlos Silva: Trener zwracał mi uwagę na nową pozycję, na której zagrałem

FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

24-letni Jean Carlos Silva potwierdził, że może dać wiele Wiśle Kraków, a z Pogonią Szczecin (2:2) był autorem pierwszego trafienia dla “Białej Gwiazdy”.

– Zaczęliśmy bardzo dobrze ten mecz, ale chwilę później było już 1:1. To się zdarza w futbolu, że brakuje szczęścia. Tak też było przy pierwszej bramce dla Pogoni. Wówczas sytuacja się skomplikowała, ale uważam, że rozegraliśmy naprawdę niezłe spotkanie. Pomimo błędu nie poddaliśmy się i walczyliśmy o jak najlepszy wynik. Niestety w ostatniej akcji meczu ponownie straciliśmy bramkę, która pozbawiła nas wygranej – stwierdził Brazylijczyk, który jest cytowany przez oficjalny portal klubowy.

Pomocnik, który miał za sobą debiut w La Liga w barwach Granady, dopiero w 20 spotkaniu zdobył gola w polskiej Ekstraklasie. – Trener zwracał mi uwagę na nową pozycję, na której przyszło mi występować, zaznaczając, jak powinienem zagrać. Nie chciałem go zawieść i zależało mi na tym, by wywiązywać się z przekazanych mi założeń. Wierzę, że jestem w stanie prezentować się lepiej i dawać więcej drużynie. Do tego będę dążył, ponieważ pragnę pomóc zespołowi w zmianie sytuacji i w odnoszeniu zwycięstw – przekonuje.

Myślę, że mogę być zadowolony ze swojego występu, chociaż oczywiście są rzeczy do poprawy. Wydaje mi się, że nasza gra – jako drużyny – mogła się w dużej mierze podobać. Celowo mówię o zespole, gdyż wynik jest efektem działań wszystkich zawodników. Ostatecznie jestem bardzo smutny, gdyż nie udało się wygrać, a na tym nam zależało – zakończył.

Jean Carlos Silva przeciwko Pogoni Szczecin:

InStat Index: 300 (drugi piłkarz “Białej Gwiazdy”)

Minuty: 65

Gole: 1

Strzały: 3 (1)

Faulowany: 1

Spalony: 1

Podania: 17 (82 proc.)

Podania kluczowe: 1

Pojedynki: 18 (56 proc.)

źródło: wisla.krakow.pl / ekstraklasa.org / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.