Janas o powołaniach: Uważam, że selekcjoner wybrał najlepszą możliwą kadrę

egit.pl

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” do decyzji Paulo Sousy dotyczącej kadry na EURO 2020 odniósł się Paweł Janas.

Paulo Sousa ogłosił listę piłkarzy, którzy pojadą z nim na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Jak zwykle, po ogłoszeniu powołań w mediach zaczęło pojawiać się wiele komentarzy ekspertów, oceniających decyzje nowego selekcjonera “Biało-Czerwonych”. Tym razem w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” do głosu doszedł były trener reprezentacji Polski – Paweł Janas.

 – Uważam, że selekcjoner wybrał najlepszą możliwą kadrę. Postawił na zawodników, którzy wiosną po prostu występowali. – mówił doświadczony trener.

Były selekcjoner odniósł się również do możliwych szans naszej drużyny narodowej na zbliżającym się EURO:

 – Trudno mi teraz powiedzieć, jak wiele oczekuję od kadry. Więcej będziemy wiedzieć po dwóch meczach towarzyskich. Rosja i Islandia to ciekawi rywale, na których tle można się nieźle sprawdzić. Te występy dadzą nam miarodajny obraz możliwości reprezentacji. Mamy mocny zespół, złożony z zawodników grających w zagranicznych klubach – grających, a nie siedzących na ławce – bezpiecznie stwierdził Janas.

Najwięcej emocji wzbudziła nieobecność Kamila Grosickiego, wśród nazwisk powołanych zawodników. Mimo tego, były trener m.in.: Legii Warszawa, Lechii Gdańsk czy Korony Kielce trochę inaczej podchodzi do całej sytuacji.

 – Ale to jest podobna sytuacja, jak za mojej kadencji z Dudkiem i Frankowskim. Grosicki ma doświadczenie, lecz brak rytmu meczowego – komentuje ekspert. – Dziwię się, że rezerwowych w ogóle nie ma w Opalenicy. Jeżeli faktycznie zajdzie potrzeba, by któryś z nich wziął udział w Euro, może się okazać, że nie są przygotowani. Nie wiadomo, co robią, czy w ogóle trenują. – podsumował.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.