Jan Tomaszewski: W reprezentacji muszą grać zawodnicy, którzy są w międzynarodowym futbolu

pilkarskiswiat

Jan Tomaszewski skrytykował powołania do szerokiej kadry na mundial w Katarze dla Patryka Dziczka, Maika Nawrockiego czy Artura Jędrzejczyka.

Czesław Michniewicz do Kataru w listopadzie zabierze ze sobą 26 zawodników, ale wcześniej musiał dokonać selekcji. 47 otrzymało ewentualną okazję na mundial, a wielu z nich ma iluzoryczne szanse na wyjazd.

Patryk Dziczek, Maik Nawrocki i Artur Jędrzejczyk otrzymali wstępną możliwość w turnieju  – Żadnego z nich bym nie wybrał. Dlaczego? Dlatego, że w reprezentacji w tej chwili muszą grać zawodnicy, którzy na co dzień mają do czynienia z europejskim, międzynarodowym futbolem. Proszę mi powiedzieć, w ostatnim roku jaki oni mieli kontakt z Europejczykami? Żaden. Nie wiadomo, jak oni się prezentują z europejskim przeciwnikiem… – opowiada Tomaszewski w “Super Expressie”.

Oberwało się też Arkadiuszowi Milikowi. – To jest zawodnik, który w reprezentacji zmarnował najwięcej stuprocentowych sytuacji w ostatnich dziesięciu latach! Dlaczego ja nie widzę w tej chwili Arka Milika? Do dnia dzisiejszego on ma te sytuacje, ale nawet w klubie ich nie wykorzystuje. A jak to działa na zespół, to chyba nie muszę mówić – dodaje.

Czesław Michniewicz: Nie miałem dylematów. Weźmiemy pod uwagę, jaką rolę w kadrze pełnił dany zawodnik

źródło: se.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.