Jan Tomaszewski o Michniewiczu: Nie chciałbym, żeby ten temat był ciągnięty w mediach

Reprezentacja Polski

englandfootball.com

Jan Tomaszewski otwarcie krytykował Czesława Michniewicza, wytykając 711 połączeń z Ryszardem F. ps. Fryzjer, który kierował piłkarską mafią. Ale nie zamierza dalej ciągnąć tej sprawy.

Czasy, kiedy polski futbol dławiony był korupcją są przeszłością. Setki osób usłyszało zarzuty za nadużycia, przez które polska piłka nie mogła się odpowiednio rozwijać.

Nowy selekcjoner wziął się do roboty i ma już za sobą indywidualne rozmowy m.in. z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim, Piotrem Zielińskim czy Wojciechem Szczęsnym. Wczoraj z bliska przyglądał się w Birmingham starciu Aston Villi z Leeds United (3:3) i rywalizacji dwójki Polaków – Mateusza Klicha oraz Matty’ego Casha.

W “Super Expressie”, legendarny bramkarz biało-czerwonych deklaruje, że nie będzie poruszał tematu kontaktów trenera z fryzjerem do meczu barażowego z Rosją. Polacy 24 marca zagrają arcyważne spotkanie w Moskwie.

– Nie chciałbym, żeby ten temat był ciągnięty w mediach. Nasi piłkarze nie są analfabetami, potrafią czytać. I będzie lepsza, czy gorsza atmosfera? Przyrzekam – nie będę o tym mówił. Niech tylko Michniewicz opublikuje protokół śledztwa, to przerwie od razu wszelkie spekulacje. Bo korupcja to jest coś gorszego niż doping w sporcie. Tu nie ma przedawnienia – tłumaczy Tomaszewski.

– Czesiek musi ustawić drużynę pod Roberta Lewandowskiego. Do tej pory ten portugalski szuler i bajerant Sousa, który nas oszukał, stawiał na dwóch napastników. I druga dziewiątka przeszkadzała Lewandowskiemu w grze – uważa.

– W Bayernie grają 3-6-1. Jest ta szóstka harcowników, która dominuje w środku pola. A my przez to, że Sousa wystawiał dwójkę w ataku, cały czas przegrywaliśmy ten środek pola. A Bayern wygrywa w środku, piłka idzie do Roberta i on strzela gole. I tak my musimy grać – podsumowuje.

źródło: se.pl /


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.